Középiskolás diákoknak hirdet felvételt a Mathias Corvinus Collegium
Közérdekű közlemények, álláspontok, fontos tudnivalók, pályázati felhívások.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A Sapientia EMTE Kolozsvári Kara idén ősszel beduplázott az Erasmus+ együttműködésekből: két projekten dolgoznak párhuzamosan a Nemzetközi Kapcsolatok és Európai Tanulmányok Tanszék oktatói.
Míg a foRMAtion projekt a kutatásmenedzserek képzését szeretné felkarolni, a Listen a kisebbségi nyelvhasználatot, azon belül pedig a nyelvi viselkedés fejlesztését célozza meg.
A LISTEN egy olyan képzési módszertan kidolgozását vállalta fel, amely által a kisebbségi beszélők elsajátíthatják a nyelvi önérvényesítés stratégiáit, így határozottan és magabiztosan használhatják anyanyelvüket. A projekt célja, hogy a megértést és elfogadást segítő meggyőző érvekkel vértezze fel a kisebbségi beszélőt, így dolgozva a nyelvi aszimmetria csökkentésén, ugyanis bizonyos helyzetekben és kontextusokban a kisebbségi nyelvet beszélők hajlamosak többségi nyelvre váltani (pl. ismeretlen személy megszólításakor, üzletben stb.).
A Listen sokoldalú és alapos kidolgozását az biztosítja, hogy az együtt dolgozó intézmények különböző kisebbségi háttérrel, illetve tapasztalattal, tudással rendelkeznek: Universitat de València (katalán); Sapientia EMTE (romániai magyar); Afûk (fríz); Conradh na Gaeilge (ír); IAITH (walesi); CNR-ILC (olasz kutatóintézmény; természetesnyelv-feldolgozó eszközök és források); European Language Equality Network (kisebbségi nyelvek megőrzéséért dolgozó szervezet). A sokszínűséget már az is mutatja, hogy a projekthttps://listen-europe.eu/ honlapja 10 nyelven – köztük magyarul is – böngészhető. A Listen keretében létrejövő e-learning (online tanulás) típusú audiovizuális és szöveges anyagok, fórum, különböző segédanyagok és kapcsolódási felületek segítik a kisebbségi beszélők magabiztosabbá tételét.