Nemzetközi tanácsadó bizottságot tájékoztattak a romániai magyarellenességről
Közérdekű közlemények, álláspontok, fontos tudnivalók, pályázati felhívások.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Háromszéken amellett, hogy hagyománya van a hentes és mészáros szakmának, igény is van rá, hiszen egyre kevesebb képzett szakember van ezen a téren Kovászna megyében. Az AgroSic egyesület hiánypótló kezdeményezéseivel hozzájárul a szakág fejlesztéséhez.
„Azt remélem, hogy a képzést követően kerül egy-két vállalkozó, aki kedvet kap kisvágóhíd építésére, hiszen akkor a háztáji szarvasmarhát, juhot, bárányt és sertést nem egy istállóban vagy csűrben vágnák le a gazdák, hanem tiszta, állategészségügyileg ellenőrzött helyen. Ennek nagy előnye, hogy az innen származó húst hivatalosan megvásárolhatják vendéglők, panziók, sőt az ország bármely részére eladható a friss hús feldolgozásra vagy konyhai használatra. A megyében három-négy regionális üzemet képzelnék el” – mondta Orbán Miklós, a megyei önkormányzat fenntartásában működő AgroSIC Közösségek Közti Társulás ügyvezető igazgatója.
„A továbbiakban, ha majd ellenőrzött helyről beszerezhető a friss hús és a tej, illetve a tejtermékek, mint alapanyagok, a következő lépés a helyi kiskonyhák, a kis családi vendéglátó egységek kellene legyenek. Nem nagy befektetéssel egy családnak megélhetést biztosíthatnak. Ország-, sőt Európa-szerte ismeretes a székely konyha és vendéglátás. Fel lehet és fel kell lendíteni a helyi termelőket úgy, hogy tőlük vásároljuk meg a nyersanyagot, és sajátos receptek alapján feldolgozzuk. Mindezt főként a helyi vállalkozások értékesítsék és ne csak az itt élők, hanem az idecsalogatott, sőt visszajáró vendégek körében is. Az Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Igazgatóság minden jogszerű támogatást megad mindehhez” – részletezte Dr. Sikó Barabási Sándor, a Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Igazgatóság vezetője, főállatorvosa.
Nagy István, nagybaconi falugazdász szerint: „Erdővidék mindig az állattenyésztésről volt híres. Az itt élő székely családok számára hagyomány a borjú és disznóvágás minden évben. A vidéki embereknek ez a szakma létfontosságú. Örvendek, hogy szülőfalumban, Nagybaconban szervezzük meg a képzést és remélem nagyszámú jelentkező részvételével.”
A képzésre a helyek száma korlátozott. Jelentkezni az agrosic2017@gmail.com e-mail címen vagy a 0374-965.488-as telefonszámon lehet, naponta 8-16 óra között. Ára: 250 Ron (képzés+ebéd).
Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája