Röviden
Kovászna megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A szakember ismételten elmondta, hogy Háromszéken évek óta nem azonosítottak veszett állatokat, viszont kifejtette, hogy ennek tudatában nem szabad kényelmesen hátradőlni, hiszen a vadon élő állatok mozgását nem lehet kontrollálni, így akár nagyobb távolságra is eljuthat a fertőzés.
– A fertőzött állat körülbelül 10 nap alatt elpusztul, de időközben megfertőzhet másokat. Főképpen tavasszal, amikor a párzás hevében verekednek, terjed a vírus. Vadállatot semmiképpen se közelítsünk, simogassunk meg, és javasolnám, hogy idegen, gazda nélküli kutyákkal, macskákkal is óvatosan bánjunk. Ha véletlenül idegen macska, kutya karmol, harap, ejt sebet rajtunk, akkor mindenképpen menjünk a sürgősségre, és kérjünk orvosi ellátást – magyarázta dr. Örsi, kiemelve a kutyák, macskák veszettség elleni oltásának fontosságát.
Tőle tudtuk meg, hogy országos szinten működik egy belső rendszer, amelyen a megyék egymást is értesítik, ha veszélyes vírusokat azonosítanak, illetve arról is közleményt adnak ki az illetékeseknek, ha egy gócpontot felszámoltak: dr. Örsi például legutóbb kedden értesítette az érintett hatóságokat, más megyebeli kollégákat, hogy Kisborosnyón felszámolták az afrikai sertéspestis miatt kialakult gócot.
Faggatózásunkra azt is elmondta, sok esetben nincs konkrét magyarázat arra, hogy több éves vírusmentes időszak, hatékony csalikiszórás után is miként bukkanhat fel újra és újra egy-egy vírus: elmesélte egy hihetetlenül tisztán tartott disznófarm esetét, ahol több ellenőrzőponton kell bemenjenek a munkások, mégis a farm közepén megjelent a sertéspestis.