Ki védi a kisdedet?
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) adatai szerint tavaly az év első kilenc h...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A panaszos decemberben szerette volna kivenni a szabadságából megmaradt napokat, ám munkaadója ezzel nem értett egyet, inkább kifizette volna azokat, csak dolgozzon a férfi. Ördög elmondta, hogy a törvények értelmében ilyesmire nincs lehetőség, és feljelentésre biztatta a panaszost: a 0267.351.298-as telefonszámon vagy az itmcovasna@itmcovasna.ro e-mail-címen lehet jelezni az ilyen vagy hasonló panaszokat, akár magyar nyelven is.
– A szabadságot ki kell adni, és ki kell venni! Fontos tudni, hogy az említett napokat nem lehet egyik évről a másikra tologatni! Csak kivételes helyzetekben „menthetők át” más évre a szabadságnapok: például, ha betegszabadság miatt nem tudta letölteni ezeket az alkalmazott. Ez egy olyan jog, amiről nem lehet lemondani pénz ellenében! Egyetlen esetben lehet kifizetni a szabadságnapokat, ha az alkalmazott nem vette ki ezeket, és időközben megszűnt a munkaviszonya. Régiség függvényében törvény szabályozza a szabadságnapok számát, illetve a munkaadóval a kollektív munkaszerződésben ezt lehet akár többre is kialkudni. Év elején le kell szögezni, fel kell állítani egy programot a szabadságokra: egyszerre legkevesebb 10 munkanapot – köztisztviselőknél 15 munkanapot – kell kiadni, kivenni, ha szabadságról beszélünk, illetve a megmaradt napokat már bárhogy lehet osztani – részletezte a munkaügyi főfelügyelő.
Ritkábban ugyan, de érkeznek panaszok a szabadságnapok ki nem adása miatt is, ám ezen a téren leggyakrabban a túlóráztatás képezi a fő gondot.
Fel jelentés-röhejes, ha az alkalmazott csak vissza pofázik, egyszerüen ki rugják, ennyi.