Kiürültek a kutak és tartályok: korlátozni kell a vízszolgáltatást Háromszéken
A tartós szárazság egyre aggasztóbb vízhiányt idéz elő Háromszéken. A legtöbb telepü...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Másfél hónappal az árvíz után meghitt esemény apropóján gyűltek össze a kökösbácsteleki hídnál az árvíz sújtotta települések polgármesterei, valamint a magyar Katolikus Karitász – Caritas Hungarica, és a Gyulafehérvári Caritas képviselői. Ezen az alkalmon adták át hivatalosan azt a megközelítőleg 40 ezer euró értékű támogatást, amelyet május vége és június vége között gyűjtött össze a magyar közösség.
Zagyva Richárd, a Katolikus Karitász országos igazgatója szerint amint meghallották a hírt az árvízről, nem volt kérdés: közösséget vállalnak, segíteni fognak. Előbb egy összesen négymillió forint értékű segélyszállítmányt küldtek Háromszékre, majd gyűjtést indítottak, ami végül igazi összefogássá nőtte ki magát.
A nagy értékű összeget a polgármesterekkel, érintett lakókkal egyeztetve, a sérült ingatlanok jelenlegi állapotának felmérése után fogják elosztani a települések között, a Gyulafehérvári Caritasszal együttműködésben.
A községvezetők köszönetet mondtak az adományokért és biztosították róla a jóakarókat, hogy a pénzt a legszükségesebb dolgokra fogják elkölteni, és a támogatás kizárólag a károsult magánszemélyek megsegítésére fog irányulni.
Kanyó Antal, Nagyborosnyó polgármestere szerint a településen jelenleg építkezési anyagokra van igény elsősorban, Kökösbácsteleken is hasonló a helyzet. Silviu Tăraș községvezető szerint minden tartós élelmiszercsomag, elektronikai eszköz, kisebb-nagyobb bútor hasznára vált a lakóknak, de még vannak olyan házak, amelyek nem száradtak ki az áradás után, sokuk javításra szorul.
„Első lépésként elmegyünk és felmérjük, hogy ebben a pillanatban mennyi kézi erőre, mennyi anyagra van szükség, hogy minél hatékonyabban és az igényeknek megfelelő legyen ez a segítség” – szögezte le a kökösi polgármester.
Miután a hivatalos átadás megtörtént, az egyházi humanitárius szervezetek munkatársai, képviselői közösen látogatták meg a kökösbácsteleki károsultakat, hogy átadjanak számukra egy-egy tartósélelmiszer-csomagot, amelyet a Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskolai diákjai állítottak össze a családoknak.
Fotó: Tuchiluș Alex