Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Tanulni mindig lehet és kell is!

Tanulni mindig lehet és kell is! Kovászna megye

Október 2. és 8. között a Székely Mikó Kollégium volt a házigazdája annak az Erasmus+ tevékenységnek, melynek célja az, hogy a diákok közös feladatok mellett a kísérőprogramok révén megismerhessék egymás kultúráját, fejlesszék és gyakorolják az iskolában elsajátított idegen nyelveket (angol, német), erősítsék a csapatban való együttműködés képességét. A Mikó egy németországi és egy anyaországi iskola diákjait és tanárait látta vendégül, miután előzőleg Münchenben és Budapesten is találkoztak a partnerintézményekkel.

Hirdetés
Hirdetés

A programban résztvevő iskolák: a müncheni Sabel Műszaki Főiskola, a budapesti Hunfalvy János Két Tannyelvű Közgazdasági Technikum és a Székely Mikó Kollégium. A 2020–2021-es tanévben a német projektvezető, dr. Mariya Pachevska indította el a projektet – a járvány miatt sajnos online módon. A két évre kiterjedő program célja az volt, hogy a diákok megismerjék a három ország iskolarendszerét, a továbbtanulási lehetőségeket, hogy közösen állítsanak össze egy továbbtanulási és pályaválasztási kalauzt.

A két országból érkező kilenc diák és négy tanár számára az itt töltött napok igen sűrűre sikeredtek. Horváth Terézia és Bettina Schynowski igazgatóhelyetteseket, Astrid Bonenberger és Szabó Beatrix angol szakos tanárokat hétfőn a Székely Mikó Kollégium vezetősége, Sztakics Éva Judit igazgató és Ferencz Katalin igazgatóhelyettes, valamint a Dombora Anna zenetanáráltal irányított kórus fogadta. Ezután a városházán Vargha Fruzsina alpolgármester köszöntötte őket, majd a Vártemplomot Dénes Katinka lelkipásztor mutatta be nekik.

Kedden a Sapientia EMTE Sepsiszentgyörgyi Központjának és a Babeș-Bolyai Tudományegyetem helyi fiókjának a tanárai mutatták be az intézményeket. A következő napon a brassói Transilvania Egyetem tanszékeinek megismerése volt, a napirenden. Az egyetemeken látott és hallott tapasztalataikat a három iskola diákjai egy e-book elkészítéséhez hasznosították, olyan kalauzt alkottak meg, amely a később továbbtanulni vágyó diákoknak is a segítségére lehet. Természetesen az egyetemi látogatást Brassó építészeti örökségének a megtekintése is kiegészítette.

– Felejthetetlen élményt jelentett vendégeink számára a kisvonat, amelynek segítségével bemutathattam városunkat, valamint a három volt diákunk élménybeszámolója. Kovács Zenkő, Jakab Barna, Kovács Magor tanulmányaikról, tapasztalataikról, az itthoni munkavállalási lehetőségekről tartottak érdekfeszítő bemutatót. Az egyhetes programba belefért egy Sinaia-i kirándulás, valamint egy színházi est is – közölte dr. Krecht Gyöngyvér némettanár, aki Babos László projekt-koordinátor mellett részese volt a programnak. <<

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások