Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Számon kérte a pénzügyeket

Számon kérte a pénzügyeket Kovászna megye

Dr. Bán István független baróti tanácsos a december végi tanácsülésen több kérdést is feltett Benedek-Huszár János polgármesternek, arra kérve, hogy egy egyszerű kimutatás formájában számoljon be neki a mandátum kezdete óta eltelt egy év és három hónap tevékenységéről, hangsúlyosabban Barót pénzügyi kiadásairól és bevételeiről.

Mint elmondta, többen is megkérdezték tőle az utcán, hogy „mennyiért mosdattátok meg a bányászokat”, amire ő nem tudott felelni, hiszen azt se tudta, hogy ez pénzbe került. Arról van szó, hogy a Barót központjában található bányászszobrot tavaly a polgármesteri hivatal megtisztíttatta, mondván, hogy a város emlékeit kötelesség gondozni, rendben tartani.

Hirdetés
Hirdetés

– A mandátummal úgy indultunk, hogy dőlni fog a pályázati pénz Barótra. Tudtommal idáig három pályázat lett benyújtva – vezette fel számonkérését dr. Bán. – Az első a diákok táblagépeire, amiről utólag hallottam, hogy nem nyertük meg. Nemrég megint megszavaztunk két pályázatra önrészt, éspedig a köpeci iskola illemhelyének felújítására, de a megyei tanácsnál a pályázatot elveszítettük. Viszont az elkészült munkát ki kell fizetni. Barót kell kicsengesse a pályázatból remélt pénzt is? Akkor továbbmenve, van ez a délutáni oktatás, melyre szintén megszavaztuk az önrészt, de a pályázatot szintén elveszítettük.
Bán megjegyezte, ettől függetlenül a délutáni oktatás működik, hiszen a polgármester díszoklevelet is kapott ezért. A kérdése erre vonatkozóan az volt, hogy a megyei tanács részét ebben a programban ki fizeti, ha nem nyerte meg a város a pályázatot?

– Annyi tanulmányt készítettünk, hogy annyi pályázat nem lesz kiírva az elkövetkező tíz évben sem. Kell tudni, hogy amennyiben három évig nem tudjuk ezeket felhasználni, kárba mennek. S mi van a megkezdett pályázatokkal? Az iskolaépülettel? Most még mindig várunk valamire, úgy tudom, az építő cégnek is tartozunk nagy összeggel. Ugyanúgy vagyunk a piaccal is. A piacra remodeling company a piskótát nem tudták lerakni annyi idő alatt, mint amennyi idő alatt felépítették a Pennyt. Az embereket ezek a kérdések foglalkoztatják – sorolta Bán, és kimutatást kért a polgármestertől, hogy pontosan mennyi pénz jött be a hivatalba a tavalyi év végéig, és mennyit fizettek a cégeknek.

– Egyszer lépjünk át az újesztendőbe, aztán meg lesz a pénzügyi kimutatás – válaszolta Benedek-Huszár János polgármester. – Ami a pályázatokat illeti: a délutáni oktatás pályázatától ideiglenesen visszaléptünk, mert pont akkor, mikor benyújtottuk, az iskolák áttértek online-ba, és annyira kevés lett volna a megyei tanács része, hogy nem láttuk érdemesnek foglalkozni vele. A köpeci iskola illemhelyének kialakítása 50 ezer lejbe került, de a megyénél azt mond
ták, csak javítást tudnak finanszírozni, mi meg elköltöztettük az illemhelyet. Így meglepetésünkre a teljes összeget mi kellett kifizessük. Összesen hét pályázatot nyújtottunk be eddig. A tabletes pályázatunk valóban nem nyert, de egy tanügyminisztériumi program keretében a rászoruló diákok mindegyike mégis kapott táblagépet – részletezte.

Benedek felsorolta a Saligny-programba benyújtott pályázatok listáját, melyek eredményeit már várják. A tanulmányokra is kitért, mondván, nincs olyan, melynek hasznossága megkérdőjelezhető lenne. Aztán elmondta, hogy iskolaépítésre idén 2 és fél millió lejt fizettek ki.

– Jelenleg csak két számlánk van kifizetetlen az iskolánál, más munkálatoknál a számláink 100%-ban rendben vannak” – hangsúlyozta a polgármester.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük