Röviden
Kovászna megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A panaszos (név, telefonszám a szerkesztőségben) a cikkben is emlegetett, a Csíki és a Templom utca kereszteződésénél található, elhanyagolt sarokház emeletén lakik.
– Több mint 10 éve kérem, hogy megvásárolhassam a lakást, illetve 4 éve pereskedem: a bíróság úgy döntött, hogy jogos a kérésem, megvásárolhatom a lakást, végül a tanács fellebbezett. Megvan az újabb bírói végzés, megvásárolhatnám a lakást, de újra semmi sem történt. Jómagam hívtam topográfust, felmérettem a házat, 4 ezer lejt fizettem, de mindig volt valami, amiért nem vásárolhattam meg a lakást – panaszolta a hölgy, kifejtve, hogy kérést nyújtott be, mert a kémény omladozik, ezért nem tud tüzelni, javítani kellene. Jelenleg egy kártérítéses alapon zajló per végzését várja a panaszos, az épület mindeközben rohamosan megy tönkre, ezért szeretné mihamarabb megvásárolni, hogy feljavíthassa.
Hengán Hajnal, a polgármesteri hivatal vagyonigazgatósági vezetője kérdéseinkre kifejtette, jól ismeri a helyzetet, hiszen ez egy specifikus eset. Hangsúlyozta, nem rosszindulatból, hanem különféle hiányosságok miatt akadozik az ingatlan eladása.
– Nem volt szétválasztva a két rész, az emelet és a jelenleg is lakatlan földszint. Amikor nekifogtunk, hogy elkészítsük a hivatalos dokumentációt, és szétválasszuk az emeletet a földszinttől, hogy eladhassuk a bérlőnek a részét, kiderült, hogy a területből telekkönyvileg hiányzik. Közbeszerzéssel, ami köztudottan időigényes megrendeltünk egy munkálatot. Amikor már sínen volt minden, a bérlő perbe hívott… Mintha meg lettünk volna átkozva ezzel az épülettel, hiszen számtalan más lakást adunk el kérésre, simán mennek az ügyek, itt viszont a per utáni bírósági végzésbe is hiba csúszott, nem szerepelt a pince a hölgy által kért résznél – avatott be a részletekbe a szakember.
Telefonon egyeztettek a bérlővel, elmondták neki, hogy a végzésbe bekerült hiba miatt újra kell indítani a pert, vagy esetleg megvásárolhatja pince nélkül a részét. Végül újabb per következett.
– A bíróság kijavította a hibát, ám újra kataszteri munkát kell rendeljünk, hogy a pince minden dokumentumban visszakerüljön az emeleti részhez. Itt akadtunk el, mert erre az évre ez a munka már nem fér be, hiszen – mivel közpénzből dolgozunk – közbeszerzéssel, licittel kell megvalósítani a munkát, ez pedig jó esetben is több hónapot vesz igénybe. Ha a hölgy felvállalná, és kifizetné ezt a munkát, akkor már eladtuk volna neki a lakrészt – összegezett Hengán.
A hivatal az említett ház alsó részét a hercehurcától függetlenül felújítja, és bérbe adja, vagy eladja liciten. Erre szükség is van, hiszen ottjártunkkor is be volt törve az ajtó, tárva nyitva állt, a környéken lakók pedig attól tartanak, hogy hajléktalanok, vagy italozó vandálok ütik fel ott tanyájukat, ha senki nem lépik az ügyben.