Röviden
Kovásznai megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Ahogy már korábban is többször írtunk róla, az eredeti tervek szerint előzetes felkészítők után áprilisban diákoknak kellett volna elültetni 5000 csemetét Sepsiszentgyörgy határában. Mivel gyülekezni tilos, a fácskák pedig életmagra kaptak, a HKA is újratervezte a dolgokat.
Az 5000 csemetét már januárban beszerezte az alapítvány, de mivel a diákokat most szigorúan tilos hasonló akciókba bevonni, hivatásos ültetőket kell igénybe vennie. Legkésőbb jövő hét elejéig el kell végezni a munkát, mert különben elpusztulnak a fácskák. Ez legalább duplájára emeli a költségeket: a tölgy- és juharcsemeték 5000 lejbe kerültek, most még legalább ugyanannyit kell fizetni az ültetésért, amely nem halasztható. A HKA igazgatója, Bereczki Kinga bizakodik abban, hogy – ahogy eddig is történt – lesznek vállalkozók, akik szívesen támogatják az ügyet és adakoznak az újabb költségekre.
Jelenleg a Tega közreműködésével a Sugásfürdő felé vezető út bal oldalán, a kőbánya és a Bíróné pusztája közötti egy hektáros parcella megtisztítása van folyamatban, majd ideiglenes megoldásként kerítés helyett egy árokkal veszik körbe azt, hogy egyes lakosok szekerekkel ne tudjanak átmenni a csemetésen, amelyet később az önkormányzat saját költségén bekerít, majd még vadkamerával is fokozzák a biztonságot.
A projekt kezdeményezőinek eredeti tervei szerint tavaly októbertől decemberig számtalan iskolai osztály diákjait készítették fel a fák ültetésére, illetve az ökológiai szemléletből: a Mikes Kelemen Líceum, az Ady Endre-, Váradi József-, Gödri Ferenc-iskolák, a Református Kollégium és a Berde Áron Szakközépiskolából az ötödikesektől a tizedekesekig mintegy 600 tanuló mutatott érdeklődést a program iránt. A faültetők neve felkerült volna a Péter Alpár által elkészítendő Napkapu-emlékmű időkapszulákba – bár ez a közösségi tevékenység lett volna a lényeg –, és be is fog kerülni az év végén az ’56-os emlékparkban felállított szoborba, ha majd ősszel részt vállalnak a csemetés gondozásában, hiszen abban sarlózni, öntözni kell. Jövőre pedig és a további években (tízéves lefutású programról van szó) újabb egy-egy hektárral bővülne a majdani erdő.
A tanarok tanitsanak es az erdeszek ultessenek fakat, ennek ez a rendje. A gyermekek altal ultetett csemetet majd fele ki szarad es meg volt hiaba a egesz nagy felhajtas!!!!