Kisebbségi jogvédelem a Kárpát-medencében
Zártkörű munkavacsorán ünnepelte működésének 10. évfordulóját június 17-én Budapeste...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A TEAM-UP nevű országos projekt a nevelőszülő-hálózat bővítését célozza. Az elképzelések szerint a 2014–2018 közötti időszakra igénylik vissza a nevelőszülők bérét (19,9 millió lej), illetve 2019–2023 közötti időszakban bővítenék a hálózatot, és a projekt költségvetéséből finanszíroznák a fizetéseket (11 millió lej). Az országos pályázat Kovászna megyére eső része közel 31 millió lej.
– Természetesen nem ellenkezünk, hiszen – ha összejön – nekünk is jut pénz belőle, de valahogy nem a mi szájunk íze szerint való ez a pályázat. Az európai uniós alapoknak – értelmezés szerint – a felzárkózást, a jövőbe való beruházást, a fejlődést kell szolgálniuk. Ezt, mármint hogy visszakérjük Európától a múltban már kiadott fizetéseket, mi magunktól biztosan nem tennénk – állapította meg Tamás Sándor megyetanácselnök.
A jelenlegi 130 nevelőszülő mellé további ötven személyt alkalmaznának ilyen állásba.
A Venus – együtt a biztonságos életért című pályázatot a Nemi esélyegyenlőségért felelő országos ügynökség kezdeményezte. A projekt eredményeként minden megyében a családon belüli erőszak áldozatainak védett otthont hoznak létre. Kézdivásárhelyen működik egy sürgősségi központ a családon belüli erőszak áldozatai számára, s az új, hat személy befogadására alkalmas létesítményben tanácsadásra és szakmai továbbképzésre is lehetőség lesz, hogy később az áldozatok saját lábukon is meg tudjanak élni – mondta el Vass Mária, a Kovászna Megyei Szociális Gondozási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság vezetője.