Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Megállás nélkül dolgoznak a sepsiszentgyörgyi megyei kórház területén

Megállás nélkül dolgoznak a sepsiszentgyörgyi megyei kórház területén Kovászna megye

Jelenleg a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház csaknem mindegyik épületét korszerűsítik: építik, hőszigetelik, felszereléssel látják el azokat. András-Nagy Róbert kórházmenedzser szerint rövidesen az új sürgősségi osztály is elindulhat.

Hirdetés
Hirdetés

Látványosan zajlik a munka a megyei kórháznál, ahol az elmúlt egy hónapban több épület energetikai felújítása kezdődött meg. Eközben zajlik a tüdőkórház berendezése, az új sürgősségi osztálynál pedig csak az engedélyek beszerzése maradt hátra. A nagyívű munkálatok a későbbiekben a betegek és a személyzet javát is szolgálják majd, most azonban egy időre még el kell viselniük a korszerűsítéssel járó kellemetlenségeket.

Célegyenesben a sürgősségi osztály

Ezekben a napokban érkeznek meg a új sürgősségi osztályhoz szükséges eszközök, felszerelések, és ezt követően kezdődik el a végleges engedélyek beszerzésének folyamata – tájékoztatta a Székelyhont András-Nagy Róbert kórházmenedzser. Mint mondta, a legkörülményesebb folyamat a röntgensugaras eszközök engedélyeztetése, a többi jóváhagyás megszerzése ennél gördülékenyebben fog történni. A jelenlegi kilátások szerint az orvosi tevékenységeket nyár közepén átköltözhetik az új épületbe.

Júliusban szeretnék elindítani az új sürgősségi osztályt. Fotó: Tuchiluș Alex

Mint arról korábban beszámoltunk, az új sürgősségi osztály a jelenleginél háromszor nagyobb felületen tud majd működni. A megyei kórházban eddig is biztosítottak gyermekgyógyászati sürgősségi ellátást, az új épület viszont lehetőséget teremt arra, hogy a felnőtteket és gyerekeket teljesen különálló részlegeken lássák el. A harmadik részleget a képalkotó diagnosztikai eszközöknek szánják, ezeknek köszönhetően olyan vizsgálatokat végezhetnek helyben, amelyeket eddig a kórház más osztályain lehetett csak megvalósítani.

Ami halad, és ami nem

Az új tüdőkórház szintén elnyerte a végleges külsejét. Jelenleg a műszerpark, illetve a bútorzat felszerelése zajlik, néhány kisebb munkálat még hátravan. Hogy mikor kerülhet át a tüdőgyógyászati osztály az impozáns épületbe, az az imént említett, orvosi képalkotó eszközökre szükséges jóváhagyásoktól függ. „Tüdőellátásról van szó, itt az imagisztika nagyon sarkalatos pont, az engedélyeztetési folyamat pedig hosszú, több hónapos eljárás. Amíg nincs egy engedélyeztetett, működőképes eszköz, amivel a diagnosztizálást meg lehet tenni, addig nem kerülhet sor a költözésre” – húzta alá András-Nagy Róbert.

A röntgengépek engedélyeztetése hosszú folyamat. Fotó: Tuchiluș Alex

A régi kórházépületnél a megkezdett munkálatokat, többek között a tető építését szeretnék befejezni, de a költségvetéstől függ, hogy mi lesz a folytatás. „Költségvetés hiányában nem abban az ütemben halad az építkezés, mint amilyet mi szeretnénk” – fogalmazott a kórházmenedzser. A belgyógyászatnak, nefrológiának, szemészetnek és ideggyógyászatnak helyet adó épület felújítását és bővítését évekkel ezelőtt kezdték el az egészségügyi minisztérium finanszírozásával.

Költségvetés hiányában nem halad a régi kórházépület felújítása. Fotó: Tuchiluș Alex

Három épületet érintő munka

Ezzel párhuzamosan három kórházi épületet – a főépület C szárnyát, a fertőző betegségek épületét és a kórházi konyhát – érintő energetikai korszerűsítés is elkezdődött, amely kiterjed többek között a hőszigetelésre, nyílászárók cseréjére is. A munkálatok időtartama várhatóan hat-hét hónap lesz. Erre az időre átszervezték a kórház belső útjait is, hogy a betegellátás, továbbá az étel és a hulladék szállítása is zavartalanul működhessen.

A kórházi konyha energetikai felújítása jelenleg zajlik. Fotó: Tuchiluș Alex

„Tulajdonképpen a kórház majdnem mindegyik épületén zajlik korszerűsítési munkálat, ami a betegek komfortját és a kórház dolgozóinak munkavégzését is érinti. Azon igyekszünk, hogy ez minél rövidebb idő alatt és a lehető legkevesebb kellemetlenséggel történjen” – szögezte le a kórház menedzsere.

Fotó: Tuchiluș Alex

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás