Kézdivásárhelyen újra Szilveszter Szabolcs az alpolgármester
Kézdivásárhely képviselő-testülete november 4-től, hétfőtől immáron teljes létszámba...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megbeszélésen jelen voltak a Caritas és Diakónia Alapítvány, a Vöröskereszt, a hidvégi öregotthon, az illyefalvi Pető-központ és a gyermekjogvédelem baróti rehabilitációs központjának vezetői és munkatársai.
Bevezetésképpen Kernászt Adél pszichológus, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Illyefalvára kihelyezett Pető András Karának másodéves, konduktív pedagógiát tanuló hallgatója a központi idegrendszeri sérültek fejlesztésében világszerte elismert Pető-módszer lényegéről és módszereiről tartott vetített képes előadást. Néhány gyakorlatot szemléltetésképpen a hallgatósággal is elvégeztetett.
A találkozó második részében terítékre kerültek a régi és újabb gondok. Változtak a szociális szolgáltatásokat nyújtó intézmények standardjai, az eddigi 60 helyett már 80%-ban kell szakképzett személyzetet alkalmazniuk, a megfelelő fizetéssel. Ez plusz anyagi források híján gyakorlatilag lehetetlen, állapította meg Klárik Mária, a Zathureczky Berta-idősotthon igazgatója. Tóth Anna, a Diakónia idősgondozó ágazatának vezetője is elmondta, olyan körülmények között, hogy a civil szervezetek felét tudják fizetni annak, amit az állami szektorban ugyanolyan képzettséggel dolgozó szakembereknek adnak, csak a közösségi szellem és a nagyobb rugalmasság, valamint a hivatástudat tarthatja meg az alapítvány kötelékében a munkatársakat, de el is mentek jó néhányan.
– A legjobb, ha teljesen függetlenül, nulla állami támogatással működünk, és a szolgáltatások piaci árazásával nekünk sikerült – mondta Papp Adolf, a Kovászna Megyei Vöröskereszt igazgatója. A függetlenség főleg akkor áldásos, amikor újabb és újabb procedúrák lepapírozását követeli a támogatottaktól az állam. Teljesen magától értetődő tevékenységekről, mint például a páciens vagy a hozzátartozók tájékoztatása az általuk nyújtott szolgáltatásokról, a beteg jogairól és kötelességeiről kell újabb és újabb aktába lefűzött dokumentum – panaszolta Tóth Anna, ez időt és munkaerőt emészt fel, csökken a tényleges feladatokra, a gondozottakra fordítható idő. Ezzel Márton Emília, a baróti rehabilitációs központ pszichológusa is egyetértett.
– Mindent ellenünk fordítnak, amit a minőségi munka érdekében leszabályozunk – vonta le a következtetést Papp Adolf –, mert nem fogadják el, hogy a civil szervezetek munkatársai jóhiszeműen járnak el, nem pénzért választották a segítő szakmát. A Keresztyén Ifjúsági Diakónia Alapítványt és az illyefalvi Pető Fejlesztő és Képzőközpontot képviselő Kató Ibolya is elmondta, függetlenségüket körültekintő spórolással és folyamatos pályázással sikerült fenntartani, de az állam a különböző engedélyek késleltetésével és egyéb módokon is visszavág – hangzott el.