A szélrózsa minden irányába szétszórják a Váradi osztályait
E héten átadták a kivitelezőnek a sepsiszentgyörgyi Váradi József Általános Iskola r...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Makkai Péter lelkész-államtitkár, az Írisz Ház korábbi igazgatója arról beszélt, hogy a „kliensekről”, „kedvezményezettekről”, „páciensekről” beszélő hazai ellátórendszer, a sérültekkel foglalkozó hazai intézmények még csak a fizikai, esetleg szellemi szükségletek kielégítésére fókuszálnak, elfelejtvén, hogy a fogyatékkal élőknek a lelki táplálékra is szükségük van – ugyanúgy, mint bármely más embernek. Szerinte a járvány által megnőtt a veszélye olyan lelki zavaroknak, amikkel nem tudnak megküzdeni a fiatalok, de egy most útjára indított törvénytervezet lehetővé tenné, hogy szakmai segítséget nyújtsanak nekik a lelki egészség megtartásához.
2019-es adatok szerint megyénkben a népesség 1 százaléka, 6326 ember küzd mentális és viselkedészavarokkal. Fazakas Enikő pszichoterapeuta előadásában azt taglalta, az őket illető stigmák nemcsak rájuk vannak romboló hatással, hanem családjaikra is. Úgy vélte, az ellátórendszerben lehetőséget kell biztosítani a rehabilitációra, a család és a közösség pszichoedukációjára, a sorstársi közösségek formálására. A család ugyanis csak akkor tudja támogatni a rászoruló tagját, ha őt magát is megtartja, támogatja valaki vagy valami.
Mint az Craciun Adél államtitkár-helyettes előadásából is kitűnik, a súlyos fogyatékkal élők 27%-a mindig magányosnak érzi magát, közel háromnegyedük támogatásra szorul mindennapi döntései meghozatalában. Berszán Lídia, a BBTE egyetemi docense a fogyatékkal élők esetében is „kiszínezhető hétköznapokról” beszélt: e színezés legfontosabb eszköze a kapcsolódás, a közösség.
A szakmai felszólalások után Olcsvári Tünde pszichológus, az Írisz Ház igazgatója elismerő oklevéllel jutalmazta a Choco Pack csokoládégyár tulajdonosát, Héjja Andreát, aki négy fogyatékkal élő személynek biztosít munkát.