Nem is lesz jó vége, ha a magyarság minden féle hülyeségnek bedől ami a neten terjed.

Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A lekérdezésen alapuló népszámlálási szakasz Háromszéken is nehézkesen halad, de nincsenek olyan gondok, amelyek csak a mi megyénkre jellemzőek – mondta a statisztikai hivatal igazgatója. Több számlálóbiztos is dolgozik terepen, viszont a körülmények olykor nehézkesek: nem egyértelműek a lekérdezéssel kapcsolatos kérdéskörök a tableteken, lassan töltődnek be az adatok és több időre van szükség egy-egy család esetében. Az is gond, hogy a táblagépeken nem lehet nyelvet váltani, így csak a román kérdőív érhető el, de minden esetben lefordítják azt a kérdezőbiztosok.
Olvasói kérdésekkel kapcsolatban is válaszolt Illés Andrea, ugyanis felmerült, hogy mi történik a bérbe adott lakások lakóival, akik, ha nincsenek szerződéses viszonyban a tulajdonossal, félve engedik be a biztosokat. Illés Andrea mindenkit megnyugtatott, a népszámlálás célja nem az, hogy felülvizsgálják, ki hol lakik, hanem, hogy megszámolják a lakosságot. Ugyanakkor, ha egy személy tavaly december végén hunyt el, még beleszámít ebbe a recenzióba. Azok, akik külföldön dolgoznak ideiglenesen és jelenleg nem tartózkodnak itthon, szintén ide tartoznak – hívta fel a figyelmet az igazgató.
Lecsúsztunk a rangsorban
Ha a népszámlálás első, önkitöltős szakaszában érvényesített adatlapok alapján Kovászna megye az országos második volt, a második szakaszban a hatodik helyre szorultunk vissza – közölte dr. Ráduly István prefektus havi sajtótájékoztatóján.
A prefektus szerint a statisztikai hivataltól kapott június 26-i adatok alapján a 197.875 fős nyilvántartott lakosság 73,9%-a van eddig felmérve, a második szakasz július 17-ig tart. A lassú haladásnak az is oka, hogy az összesen 228 népszámbiztos jó része önkormányzati alkalmazott, aki csak a rendes munkaidő után tud bekopogtatni a lakosokhoz, ezért a prefektus arra kéri az önkormányzatokat, hogy próbálják kissé felgyorsítani a folyamatot.
Barót 74%-a már online megszámláltatott
A baróti polgármesteri hivatalnál érdeklődve megtudtuk, hogy a városban és a hozzá tartozó öt faluban is javában zajlik a népszámlálás, összesen 10 számlálóbiztos járja a házakat, tömbházlakásokat, öten Baróton, egy-egy pedig a falvakon, hogy nyilvántartásba vegye azokat is, akik az online felületen nem tudták kitölteni a kérdőíveket. Mint Szakács Emese elmondta, a népszámláláson kötelező a részvétel, aki megtagadja, büntetéssel sújtható, melynek összege nem is kevés.
Szerencsére Barót város és a hozzá tartozó falvak lakossága komolyan vette a népszámlálást, mint megtudtuk, 74%-uk már online, számítógépen kitöltötte a kérdőíveket, a maradék 26% összeírása pedig zajlik. Barót a számlálóbiztosok száma szerint öt részre van felosztva, nekik besegítenek még a bodosi, illetve a miklósvári biztosok is, esetenként egy-egy utca vagy utcaszakasz felvállalásával. <<
Nem is lesz jó vége, ha a magyarság minden féle hülyeségnek bedől ami a neten terjed.
A multkor nem vettek fel a szamlalobiztosokat, most keresik….Hol itt a logika? Milyen szervezes ez?
Bezzeg amikor a választások voltak elértek mindenkit. Nem tudom miért, de az udmr-nek valamiért az is jó, ha nem vagyunk elegen… 7 lejt adnak egy számlálóbiztosnak kb. félórás munkáért… A fodrászok(is) halálra röhögték magukat!
Az ördög mindig a részletekben lakik. Nem látom jó végét ennek a hosszas számolgatásnak a magyarság számára.