A Közüzemek, tudjuk már jól, hogy mindig megmagyarázza. De azt is meg tudják magyarázni, hogy a koszos vízért, az elektronikai eszközök káráért miért a lakosok fizetnek plusszban?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Közüzemek Rt. a digitalizációs program keretében a város több pontján hozammérőket, illetve egyúttal elzárókat szereltetett, illetve szereltet fel, hogy a jövőbeli munkálatok során kevesebben maradjanak ivóvíz nélkül, hiszen csak kisebb szakaszokon kell elzárni a vezetéket. A vízszolgáltatás újraindításakor azonban gyakran színes lé folydogál a csapokból. A cég magyarázata szerint az extrém elszíneződéseket, amelyek kirívó esetben akár kávészerű vizet is eredményezhetnek, lényegében az a salakos anyag okozza, ami a vezetékekből szakad fel.
Évtizedekkel ezelőtt a szolgáltató nem rendelkezett a mai, magas hatékonyságú szűrőberendezésekkel, így a vízben lévő természetes vas és a vassal együtt érkező mangán lerakódott a vezetékek falára. A város tömbházainak jelentős része még ebben a korszakban épült, a lerakodások pedig nem tűntek el a vezetékekből – mondja Szántó Zsuzsa, a Közüzemek Rt. minőség, környezetvédelem és egészségbiztonsági irányítási rendszerének vezetője. Annak ellenére, hogy a feketés anyag nem ártalmas az egészségre, a szolgáltató azt javasolja a fogyasztóknak, engedjék elfolyni a zavaros vizet.
Bács Benke Eszter műszaki igazgató arra is felhívja a figyelmet, hogy a mérők, elzárók telepítése több helyen megváltoztatta a vezetékekben a víz haladásának irányát, ez pedig nyilvánvalóan felkavarja a salakos anyagot. Hasonló következményekkel lehet számolni akkor is, ha a hálózaton javítás zajlik, eltűnik a víz, vagy csökken a nyomás. „Az amúgy észrevétlenül meghúzódó anyag felkavarodik, és zavarosságot okoz. Néhány percnyi tisztítás után többnyire már nem folyik zavaros víz a csapból, ritka esetben azonban akár egy-két napba is telhet, amíg az elszíneződés teljességgel eltűnik” – magyarázza.
Kozsokár Attila, a Közüzemek Rt. vezetője ezúton is elnézést kér az ilyen módon okozott kellemetlenségért. „Értjük, hogy mindenkinek gond, ha a csapjából folyó víz visszataszító. Normális körülmények közepette ennek a problémának hamar meg kell szűnnie, ha nem így történik, akkor fontos, hogy tudjunk róla, mert plusz mosatással vagy más megoldással tudunk segíteni rajta” – vetíti előre a várható lépéseket.
A fogyasztóknak tehát jelezniük kell a huzamosabb ideig fennálló zavarosság tényét a Közüzemek felé. A diszpécser telefonszámát a szolgáltató honlapján (apacov.ro) legfelül megtalálják: 0744 326 104, 0267 315 393.
Szeptember 11-én, szerdán 8 és 18 óra között, a digitális megfigyelő- és előrejelző-rendszer bevezetése okán Sepsiszentgyörgyön ismét szünetel az ivóvíz-szolgáltatás a Borvíz utca 113-as házszámától kezdődően a Sugásfürdő felé tartó szakaszon. Ide tartoznak a Gyere Haza-program keretében épült lakóházak a Gyárfás Győző és a Grigore Păltineanu utcákban, az újonnan épített óvoda, illetve a Víztartály utca környéke. A szolgáltatás újraindítása után a víz zavaros lehet!
Fotó: Tuchiluș Alex
A Közüzemek, tudjuk már jól, hogy mindig megmagyarázza. De azt is meg tudják magyarázni, hogy a koszos vízért, az elektronikai eszközök káráért miért a lakosok fizetnek plusszban?
Digitalisan fizetjuk a veszteseget. Nekik mindegy.
Ilyenkor hol van a fogyasztóvédelem ?
Melyik megye lakója vagy jámbor kérdező? Nálunk rendeletileg szűnt meg a fogyasztóvédelem! Küldtek valamelyik Felsőbb hivatalból egy bóhúcot, aki büntetlen gúnyt űzött a fogyasztókból. A végén az ő pártfogói sértődtek meg, hogy a megyénk lakói nem tisztelik a csúffá tevőket! Nem tudta, kedves, azóta nincs fogyasztó, megy a fagyasztó!
Meg lehet nézni, hogy ez a cég a 2022-es évhez képest 2023-ban 382%-kal növelte a profitját, ami közel 9,5 millió lej. Így érthető, hogy miért drágult meg ennyire horribilis módon a vízszolgáltatás egész Háromszéken (természetesen azokban a településekben, amelyek a KÖZMŰVEK RT-hez tartoznak). Mi indokolta ezt az áremelkedést? Egyértelmű: a profit… Ezzel még nem is lenne akkora baj, csak a szolgáltatás és a víz minősége az, ami nagyon bosszantó ilyen áron. Lehet ilyen áron szolgáltatni a vizet, de az minőségi szolgáltatás és minőségi víz kellene legyen. Kézdivásárhelyen még rosszabb a helyzet…
Valóban kellemetlen , idegesítő ez a jelenség de maga után von egy még kellemetlenebbet ami viszont már pénzébe is kerül a fogyasztóknak. Nem is kevésbe. Folyatni kell a löttyöt míg ki nem tisztúl ez meg pazarlás.Meg aztán ott van a tömbházlakók állandó bosszúsága , az a bizonyos vízveszteség.Digitális órák ide vagy oda , főcsapon , lakásokban , a veszteség megmagyarázhatatlanúl fennáll. Pedig ennek a jelenségnek a kiküszöbölésére lettek felszerelve.Akkor , hol a hiba? Bebizonyosodott , hogy nem a lakók hibásak. Vagy a nagy digitalizálás is hiábavaló volt? A Közüzemek mindent megmagyaráz de az anyagi kár a lakókat terheli. Hát terhelje a szolgáltatót ! Nem új jelenségről van szó . Ha a hosszú évek során képtelenek orvosolni a hibát , a pogármesteri hivatallal es a lakóbizottságokkal együtt figyelmen kívül hagyták a megoldás keresésést , akkor vállalják az anyagi részét is .