Felhívás!

Erdővidék-kupa

Erdővidék-kupa

A hétvégén a baróti iskolák sportpályája adott otthont a 44. alkalommal megszervezett Erdővidék-kupa elnevezésű futóversenynek, melyen idén 260 diák állt a rajtvonalhoz Erdővidék iskoláiból. Az idő is kedvezett a sportolóknak, akik hat korcsoportban versenyeztek, volt nyílt és felnőtteknek szóló kategória is, de itt csak lányok vállalkoztak az ezerméteres táv lefutására.

 

„A kisegítő diákokkal együtt mondhatni, mintegy háromszáz tanuló vett részt a versenyen” – nyomatékosította érdeklődésünkre Aczél Attila testnevelőtanár.

Íme, az eredmények:

– 2010-ben és utána született korosztály, lányok (táv 300 m): 1. Gocsmán Bernadett (Nagyajta), 2. Máthé Andrea (Vargyas), 3. Fülöp Kriszta (Barót); fiúk (táv 400 m): 1. Fekete Szilveszter (Nagyajta), 2. Dénes Bence (Barót), 3. Ráduly Patrik (Barót).

– 2009–2008-as korosztály, lányok (táv 400 m): 1. Bálint Anna Bianka (Nagyajta), 2. Németh Orsolya (Barót), 3. Gâlcă Demeter Szeréna (Barót); fiúk (táv 600 m): 1. Bardocz Ákos (Barót), 2. Kovács Patrik (Nagyajta), 3. Kovács Loránd (Barót).

– 2007–2006-os korosztály, lányok (táv 600 m): 1. László Viktória (Nagyajta), 2. László Brigitta (Nagyajta), 3. Cseresznyés Virág (Barót); fiúk (táv 800 m): 1. Imets Ádám (Vargyas), 2. Szőcs András (Bardoc), 3. Csog Etele (Erdőfüle).

– 2005–2004-es korosztály, lányok (táv 800 m): 1. Bódi Ágnes (Barót), 2. Gál Noémi (Barót), 3. Benkő Edina (Magyarhermány); fiúk (táv 1000 m): 1. Baló Bulcsú (Nagybacon), 2. Jankó István (Barót), 3. Veress Zsombor (Nagybacon).

– 2003–2002-es korosztály, lányok (táv 1000 m): 1. Asztalos Gabriella (Nagybacon), 2. Barok Enikő (Barót), 3. Kovács Anita (Szárazajta); fiúk (táv 1300 m): 1. Árpa Roland (Nagyajta), 2. Tana Szabolcs (Bölön), 3. Szász Barna Levente (Barót).

– 2001-ben és előtte született korosztály, lányok (táv 1300 m): 1. Kászoni Henrietta (Barót), 2. Ráduly Edit Barbara (Barót), 3. Kovács Tünde (Barót); fiúk (táv 1800 m): 1. Máthé Norbert (Barót), 2. Varga Szabolcs (Barót), 3. Bocz Attila (Barót).

– nyílt kategória, lányok (táv 1000 m): 1. Kolumbán Ágota (Barót), 2. Kovács Ágnes (Barót), 3. Zajzon Emília (Barót).

A két legfiatalabb versenyzőt is díjazták, ezek Máthé Sára és Szebeni Zsanett voltak. A verseny a baróti Gaál Mózes Általános Iskola, valamint a Baróti Szabó Dávid Líceum közös szervezésében zajlott, a díjazást – a kupákat és az érmeket – a megyei ifjúsági és sportigazgatóság biztosította.

Hozzászólások