Lezárult az Udvartér Színház 2024/2025-ös bérletrendszere
„Ez máris az utolsó?” – kérdezték a tegnap este színházba érkező bérleteseink, és valóban, bár mintha csak most indult volna, az utolsó produkciót is bemutatták, ezzel lezárult az Udva...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kézdivásárhelyi városháza még a koronavírus-járványt megelőzően írt ki pályázatot egy olyan térplasztikára, ami a város egyik be- és kijáratához helyezve jelentőséggel, tartalommal bír. A kiírásra négy alkotó jelentkezett: Bánffy Barbara, a temesvári tervezői egyetem hallgatója, Kovács Kristóf, a budapesti Moholy-Nagy Egyetem tanulója, Turóczi Áron Mátyás építészhallgató és András Szilárd csíkszeredai építész nyújtott be pályamunkát. A négy munka mindegyike rendkívül sokszínű, eredeti ötletet takart, közülük a bírálóbizottság Bánffy Barbara munkáját találta a legjobbnak, így az ő terve alapján készül totem Kézdivásárhely bejárataihoz.
A nyertes pályázó elsősorban Kézdivásárhely címeréből ihletődött. „Elsőként a hármasság szimbólumát emelném ki, amelyet a régi címerben a három bástya, illetve a három búzakalász jelöl. A hármas szám egyrészt a bölcsességet, illetve a harmóniát szimbolizálja, másrészt az egészség és a gazdagság szimbóluma” – írta az egyetemista. Fontosnak tartotta továbbá kiemelni a címerből a három arany búzakalászt, amely az újjászületés megfelelője, a kenyér és egyben az élet, a termékenység szimbóluma is. „Ezt a hármasságot jelzi a három test, amit egymás mellé illesztettem, illetve ezek formája, ami a búzából kiindulva a zsák formájára hasonlít” – szerepelt a pályázatában.
Bartos Lóránt