Lelassult az eurózóna gazdasága a járványügyi intézkedések miatt
Az európai gazdaság nehéz télen megy keresztül, hiszen ahogyan a fertőzések és halál...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A dokumentumból kiderül, hogy Románia nem tatja be az adósságkritériumot, emiatt indokolt a túlzott hiányra vonatkozó eljárás elindítása.
A jelentés szerint a tervezett deficit “közelében sincs” a 3%-os határnak, és nem tekinthető “sem kivételesnek, sem ideiglenesnek”.
A Bizottság téli előrejelzései szerint Románia államháztartási hiánya 2019-ben elérte a bruttó hazai termék (GDP) 4%-át, amely 2020-ban 4,9%-ra és 2021-ben pedig 6,9%-ra emelkedik. A hiány növekedése elsősorban a 2019 nyarán bevezetett nyugdíjnövekedésnek, illetve a nyugdíjak 2020 szeptemberére tervezett további 40%-os emelésének és a 2021 szeptemberére tervezett nyugdíj-újraszámításnak az eredménye. Ezen felül 2019 decembere és 2020 januárja között a hatóságok új adócsökkentéseket fogadtak el, és megduplázták a gyereknevelési támogatást.
A jelentéssel kapcsolatban a Gazdasági és Pénzügyi Bizottságnak kell állást foglalnia.
(Agerpres)
Akkor ezek szerint Romaniaban nem szabad sem nyugdijat sem fizeteseket emelni. Az E.U.-nak az a celja, hogy itt minel nagyobb szegenyseg es nyomor tomboljon. Egy ilyen barat mellett mint ti (E.U.),nincs is szuksege Romanianak ellensegre !