Esküjéhez hűen hozta meg a legfőbb áldozatot a katrosai harcok hőse
Nyolcvan évvel ezelőtt, 1944. szeptember 3-án Mező Ferenc, a Kézdivásárhelyen állomá...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A túlóvó szülőket „helikopter szülőknek” is hívják – mondta a pszichológus, és bár a fogalom új, az általa leírt jelenség nem. A helikopter szülők azok, akik úgymond helikopterként köröznek akár már felnőtt gyerekeik feje fölött is, megoldva helyettük a különböző problémákat, meglépik a különböző életsajátossági lépéseket.
Kisgyerekkorban ez még rendben van, és bár mindenki autonóm gyereket szeretne nevelni, sajnos sokszor fordítva sül el a dolog. Hagyni kell, hogy a gyerek megtegye a korának megfelelő lépéseket, ami gyakorlatban azt jelenti, hogy amikor a kisgyerek feláll, és megteszi az első lépést, a szülő hátrafelé teszi meg ugyanezt az első lépést – magyarázta Consuela.
A jelenlévő szülők egyetértettek az elvvel, és azzal is, hogy minden gyerek a saját hibájából kellene tanuljon, viszont belátták, hogy ezt sajnos nem mindig hagyják a gyereknek. A pszichológus azt tanácsolta, első lépésként kisebb dolgokban engedjenek, például ne válaszoljanak gyerekeik helyett, amikor őket kérdezik, már kiskorban sem, ne címkézzék fel őket negatív tulajdonságokkal, hagyják választani akár ebédet, akár ruhaneműt, de más dolgokban is adjanak szabad választási lehetőséget számukra, valamint neveljék kritikus gondolkodásra és empátiára.
Hiába tanítjuk gyerekünknek azt, hogy érezzen együtt az elnyomottakkal, gyengébbekkel, ha mi szülőként megbélyegzünk másokat, és nem ennek megfelelően viselkedünk – hívta fel a figyelmet a szakember.
A változást bármikor érdemes elkezdeni, ellenkező esetben a túlféltés fokozott szorongáshoz vezet, gyerekeink kezdeményezőkészsége csökken, a tanult tehetetlenség állapotába kerülnek, ami idővel különféle szorongásos problémákat, depressziót okoz.