Mert olvasni jó!
A Bod Péter Megyei Könyvtár két könyvet ajánl a gyerekek és szüleik figyelmébe.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A Virág házaspár az elmúlt több, mint egy évtized során generációk szívében ültette el a néptánc és népzene szeretetét, a gyökerekhez való ragaszkodás és a hagyományápolás fontosságát.
– Az első táncosgeneráció közül vannak páran, akik profi táncosokká váltak, a Háromszék Táncegyüttesben táncolnak, sokan családot alapítottak, most az ők gyerekeiket tanítom. Tehát a mostani Százlábúak már a második generáció, a csapat zöme most tizenkettedikes, ők idén egyetemre mennek, de itt van az utánpótlás. A Százlábacskákban gimnáziumos diákok táncolnak. A legkisebbeknél, az Aprólábaknál a játékon van a hangsúly, kevesebb a tánc. A gimnazistáknak már táncokat tanítunk, a nagyokkal már a nehezebb fokozatú tánclépésekkel is megbirkóznak. Semmit nem erőltetünk, a legfontosabb, hogy amikor itt vannak, jól érezzék magukat– magyarázta Virág Endre táncoktató.
Kiemelte, hogy ezeket a csoportokat nem azért hozzák létre, hogy biztosítva legyen a hivatásos együttesek számára az utánpótlás, hanem az a cél, hogy egy újabb fiatal generációval ismertessék és szerettessék meg ezt a népi műfajt. Vallják, hogy a néptáncnak közösségformáló és összetartó ereje van.