Igazságosabb és munkaalapú társadalmat szeretne az RMDSZ
„Választási maraton után vagyunk, ami az elmúlt másfél évben kifárasztotta a társada...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elöljáró annak tudatában idézte fel a Bodok szálloda történetét, hogy a nosztalgiázók ettől nem fogják megváltoztatni a véleményüket (mármint hogy nem kellett volna lebontani), de ismételten leszögezte, egyszerűen nem volt más megoldás. Újra felidézte, a szálloda is áldozatul esett annak az 1990-es években zajló privatizációnak, melynek során a háromszéki közösség által felépített javak többsége megyén kívüliek kezébe került. Legtöbbször az történt az így megszerzett ingatlanokkal, hogy „lelakták, majd bezárták azokat.”
A szállodát ugyan megpróbálták felújítani, de a nagy gazdasági válság közbeszólt. Végül a hasonló sorsra – vegetálásra — ítélt ingatlanokra kivetett különadónak köszönhetően a tulajdonosa annyira eladósodott, hogy kénytelen volt eladni az épületet az önkormányzatnak, mint egyetlen érdeklődőnek. A város eleinte abban gondolkodott, hogy miután uniós forrásokból felújítja, maga működteti, de ez hibás elgondolásnak bizonyult: sok befektető ugyanis azért lépett vissza a szálláshelyekbe való beruházástól, mert félt, hogy az önkormányzattal nem fogja bírni az árversenyt.
Ezért döntöttek utóbb arról, hogy értékesítik az épületet, de ez a szándék is kudarcba fulladt, így nem maradt más hátra, mint valami újat tervezni a helyére. Ezt megalapozandó, rendkívül hosszú előkészítési folyamat után az épületet kizsigerelték, majd múlt héten a falak bontását is megkezdték.
A polgármester megerősítette: azokat az épületeket, amelyeket meg lehet menteni és érdemesek is arra, megmentik, ahogy azt tették a dohánygyárral, a mostani városi adóhivatal épületével, mely egykor a Romtelecom székhelyeként szolgált. Amit viszont nem lehet megmenteni, azt lebontják.
A Bodok szálloda helyén egyelőre parkoló lesz. Arról, hogy az oda tervezett, több kulturális intézménynek helyett adó épület felhúzására mikor kerülhet sor, a polgármester fölöttébb előremutató választ adott: „Az az épület urbanisztikailag történelmi jelentőségű lesz, mert azzal lesz befejezve a főtér, amelynek északkeleti oldala jelenleg hiányos. Nem sietjük el, mert annak olyannak kell lennie, hogy 200 év múlva is büszkék legyenek rá az utódaink. Amikor odajutunk, megépül.”
Fotó: Tuchiluș Alex