Külön építkezési hulladéklerakó-telepet kellett létrehozni a Bodok-szálló bontása miatt
Hatalmas mennyiségű építési törmelék keletkezik Sepsiszentgyörgyön a volt Bodok hote...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A 32. Szent György Napokon, ünnepélyes keretek között adták át a Pro Urbe díjakat a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtárban. Kivételes év az idei is, hiszen öt oklevelet és emlékérmét is kiosztott az önkormányzat. Az ünnepséget Sztakics Éva alpolgármester moderálta, a hangulatot a Classical Singers énekesei varázsolták meghitté.
Antal Árpád polgármester beszédében hangsúlyozta: példaképnek lenni, alkotni, nevelni és inspirálni hatalmas kiváltság, de óriási felelősség is. Mégis, ezeknek az embereknek a jelenléte, a közösség számára nyújtott iránymutatásra különösen fontos.
Csáky Ernő hadmérnök, tanár Bögöz faluban született. Tanulmányai elvégzése után hadmérnökként dolgozott a bodoki egységnél, később a Sepsiszentgyörgyön lett tanár. Péter Sándor a laudációban kiemelte: régi vágya volt a távközlési és híradástechnikai eszközök felkutatása, amelyből egyedülálló gyűjtemény született. Ennek nyomán jött létre a sepsiszentgyörgyi Távközlési Látványtár (TeleTár), amely ma is látogatható.
Demeter Lajos helytörténész Háromszéket és főként az 1848–49-es szabadságharc eseményeit és szereplőit kutatta. Sepsiszentgyörgyi születésű, és már fiatal korában érdekelte a helytörténet és a néprajz. Sepsiszentgyörgy személyiségei című, életrajzokat és életutakat összegyűjtő első kötetét 2013-ban mutatta be, azóta készült egy második, illetve folyamatban van egy harmadik megírása is. A díjazott érdemeit József Álmos méltatta.
Herman Rosner vállalkozó, de a sepsiszentgyörgyiek turisztikai szakemberként, valamint a helyi zsidók emlékének őrzőjeként is ismerik. Szakács Gabriella, a díjazott volt osztálytársa felelevenítette: Rosner 1982-ben alapította meg az emblematikus Sugás Áruházat, húsz évig volt a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, felújíttatta a zsidó temetőt és emlékművet állíttatott a holokauszt áldozatainak.
Vinczeffy László festőművész Atyhán született. Tanulmányai elvégzése után a zágoni iskolában tanított, később a Székely Nemzeti Múzeum restaurátoraként és számos kiállítás szervezőjeként öregbítette az intézmény hírnevét. Figyelemfelkeltő alkotásaiból több mint 50 egyéni tárlat és számos csoportos kiállítás született. A festőművészt Jánó Mihály méltatta.
Gajzágó Márton, tavaly elhunyt újságírót és szerkesztőt posztumusz díjban részesítette a város. Kolozsváron született, de édesapja révén szorosan kötődött Zilahhoz is. Sepsiszentgyörgyre tanárként került, röviddel ezután a Megyei Tükör szerkesztőjeként kezdte a munkáját, később főszerkesztője is lett. Ő volt Sepsiszentgyörgy rendszerváltás utáni első polgármestere, részt vett az RMDSZ megalakulásában. Munkásságáról Ferencz Csaba emlékezett meg.
Fotó: Farkas Orsolya