Tandia az álomcsapatban

Nem bírt a sereghajtóval a Sepsi OSK az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának nyitómérkőzésén, sőt a hazai vereséget is csak a 96. percben szerzett góllal kerülte el a piros-fehér mezes együttes, amely így nem tudott előlépni a rangsorban.

Az élvonalbeli tabellát a Călăraşi elleni kétgólos győzelmet arató FCSB vezeti, a Medgyest leiskolázó Astra és a Hermannstadt ellen egy góllal nyerő kolozsváriak előtt. A Sepsi OSK az előkelő negyedik helyről várja a pénteki, Dinamo elleni fővárosi kiszállást.
A Sepsi OSK gólgyárosát, Birahima Tandiát ismételten beválasztották a forduló álomcsapatába, a 25 éves támadó utolsó pillanatbeli látványos góljával fontos pontot mentett csapatának. Tandia a szezonban négy találatnál tart, összességében pedig kilencszer volt eredményes a Sepsi OSK színeiben lejátszott 26 mérkőzésen.
A 9. forduló eredményei: Sepsi OSK – Voluntari FC 1–1, Jászvásári Politehnica– Bukaresti Dinamo 1–0, Nagyszebeni Hermannstadt – Kolozsvári CFR 0–1, Botoşani FC – Concordia Chiajna 0–2, Krajova – Konstancai Viitorul 2–0, FCSB – Călăraşi 2–0, Astra – Medgyes 3–0.
A 10. forduló menetrendje: pénteken 21 órától Dinamo – Sepsi OSK; szombaton 19.15-től Voluntari – Botoşani; vasárnap 16 órától Medgyes – Jászvásár, 18 órától Viitorul – Astra, 21 órától Hermannstadt – FCSB; hétfőn 18 órától Chiajna – Călăraşi, 21 órától Kolozsvár – Krajova. <<