RÖVIDEN

Hármas pontegyenlőség az élen

A szabadnapos sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC nélkül bonyolították le a másodosztályos női kézilabda-bajnokság 13. fordulóját, amelynek előrehozott mérkőzésén a nagybányai rangadón az éllovas Minaur hét pontot vert rá városi riválisára, a szerényebb képességű Extremre. Hétvégén elkezdődik a bajnokság visszavágó-sorozata, a sepsiszentgyörgyi zöld-fehér mezesek nehéz mérkőzésre számíthatnak, ugyanis vasárnap a tabella harmadik helyén álló Resicabánya otthonába látogatnak. A Szabó Kati Sportcsarnokbeli odavágón 39-26-ra nyertek a bánságiak. Női kézilabda, A-osztály, B csoport, 13. forduló, eredmények: Nagybányai Minaur–Nagybányai Extrem 36–29 (20–13), CSM Slatina–Marosvásárhelyi Mureşul 31–21 (14–10), Nagyváradi CSU–Temesvári CSU 33–31 (18–16), Resicabányai CSU–Brassói Național 29–26 (12–9), Kisjenői Körös–Dacia Mioveni 26–29 (10–12). A 14. forduló menetrendje: Slatina – Nagybányai Extrem, Nagyvárad – Marosvásárhely, Resicabánya – Sepsi–SIC, Kisjenő – Brassó. A Minaur, a Dacia Mioveni és Temesvár áll.

Télen is triatlon

Az észtországi Otepääban zajlott a téli triatlonosok Európa-bajnoksága, ahol Romániát több sportoló is képviselte. A legjobb eredmény a csíkszeredai Tămîrjan Robert (Hargita Triatlon) nevéhez fűződik, aki a szaladásból, kerékpározásból és sífutásból álló erőpróbában a második helyen zárt a paratriatlonosok versenyében, mintegy 30 másodperccel lemaradva a győztes spanyol Rafa Solistól. A női elitversenyben a sepsiszentgyörgyi Koncz Mónika tizedikként ért célba, a versenyt az orosz Helena Erbenova nyerte. A férfiaknál Viorel Palici és Marian Dănilă a 11. és 15. helyen végeztek, az orosz Pavel Anreevnek sikerült megvédenie címét.