Megtörte a jeget a KSE focicsapata

Megtörte a jeget a KSE focicsapata Sport

A 11. mérkőzésen törte meg a jeget a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata, a szezon első győzelmét aratva a vendég Focșani ellen szombaton, a Sinkovits Stadionban. A céltudatosan futballozó céhes városiak gyakorlatilag két perc alatt döntötték el a három pont sorsát, mindkétszer Popa volt eredményes.

Sokat váratott magára a KSE idénybeli első győzelme, a kék-fehéreket még az ág is húzta az őszi szezonban, egyrészt a sérülések, másrészt egyes játékosok hányaveti magatartása miatt. Ha ehhez hozzáadjuk, hogy a székelyföldi csapatok úgy általában nem tartoznak a játékvezetők kedvencei közé, veszélyes kombinációt kapunk.

Nagyon nagy szüksége volt tehát a három pontra a kézdivásárhelyi együttesnek, amely korábbi öt döntetlenjével igencsak a ranglista aljára szorult, ennek megfelelően céltudatosan léptek pályára a szomszédos megye képviselői ellen. Elszántságból nem volt hiány, helyzetekben annál inkább, az első félidőben mindössze két kapura tartó lövést jegyezhettünk fel, egyet-egyet mindkét oldalon, eredmény nélkül.

Szünet után jobban muzsikált a KSE, dominanciája nem volt kérdéses, ám sem Păun távoli lövése, sem Tankó fejese nem talált célba. Tetszetős támadásokat vezetett a hazai csapat, amelynek az 59. percben lett meg az eredménye, Pakucs ugratta ki Popát, aki két védőt lehagyva meg sem állt a kapuig, ahol a bal alsóba gurított (1–0). Alig két perc múlva megismétlődött a jelenet, ezúttal Tankó szerzett labdát, amivel Păun kicselezte a védőket, majd beadta a középen érkező Popának, aki duplázni tudott, bebiztosítva a hazaiak első sikerét az idényben.

– Maximálisan elégedett vagyok játékosaim teljesítményével, amit elterveztünk és az edzéseken gyakoroltunk, tökéletesen végrehajtották. Nagyon kellett ez a győzelem, remélem, újabbak követik majd – értékelt meccs után Gazda József edzőjátékos.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 11. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Focșani 2–0 (0–0).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 150 néző. Vezette: Viorel Mihai Haivas (Botoșani). KSE: Bunduc – Gajdó, Damian, Cîrstian, Gáll – Tankó, Gazda, Păun (Mojzi, 85.) – Pakucs (Faragó, 90+2.), Popa, Babei (Orosz, 90.). Edző: Vasile Gherghe. Focșani: Apenciucesei – Săpunaru, Mihai, Burghiu, Adascaliței – Stoica, Padineanu (Salaoru, 31.), Paizan (Gherghiceanu, 73.) – Jurj (Predoiu, 67.), Pencea (Lupu, 64.), Petre. Edző: Alin Chița. Gólszerző: Popa (59., 61.). Sárga lap: Păun (85.), illetve Salaoru (52.), Săpunaru (71.), Petre (83.), Burghiu (84.).

Már nincs veretlen csapat a mezőnyben, miután az éllovas Aerostar is kapitulált. Eredmények: CSM Bacău–Paşcani 2–0, Huşana Huşi–Galaci U 3–0, Şomuz Fălticeni–Ceahlăul Piatra Neamţ 0–0, Bucovina Rădăuţi–Ozana Tg. Neamţ 3–1, Sporting Lieşti–Botoşani II. 2–2, Oţelul Galaţi–Ştiinţa Miroslava 2–1, Foresta Suceava – Aerostar Bacău 1–0. A KSE szombaton a Botoşani II. vendége lesz.