Kapitulált a KSE

Kapitulált a KSE Sport

Tizennégy mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériájának vetett véget a sereghajtó Agronomia női kosárlabdacsapata, azáltal, hogy meglepetésre 83–64 arányban legyőzte a vendég KSE-t a Nemzeti Liga Sárga csoportjának vasárnapi, 7. fordulójában.

A KSE legponterősebb játékosa, az amerikai Kayla Mobley nélkül állt ki a fővárosi mérkőzésen, aki a csapattal tartott ugyan a kiszálláson, de egy pillanatot sem játszott. Danalache és Holinka-Miklós pontjaival indult a találkozó, erre viszont a hazaiak egy 8–0-s futással válaszoltak. Nem hagyta magát a KSE, Debreczi és Csurulya kosaraival 8-nál kiegyenlített, de a jól triplázó bukarestiek egyre növelték előnyüket (26–15), ráadásul Debreczi Iringó is lesérült.

A második negyed felénél már 20 ponttal is vezettek a hazaiak, viszont volt egy négyperces eredménytelenségi sorozatuk, aminek köszönhetően a KSE kissé lefaragott a hátrányból nagyszünetre (47–31).

Az utolsó két negyedben ment az adok-kapok mindkét oldalon, próbálkozott a kézdi együttes, azonban nem tudta megfordítani a mérkőzést. A találkozó legeredményesebbje a 18 pontig jutó Csurulya Helga volt, aki 7 lepattanót is begyűjtött.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, Sárga csoport 7. forduló: Bukaresti Agronomia–Kézdivásárhelyi SE 83–64 (26–15, 21–16, 20–20, 16–13). Agronomia: Chelariu 17, Vilcinschi 4, Chițanu 14/3, Militaru 7/3, Plavițu 12/6–Ușurelu 14, Brudea 2, Neagu 3/3, Anastasescu 2, Țințar 2, Rantz 6. Edző: Sokic M. KSE: Csurulya 18/9, Czimbalmos 13/3, Debreczi 2, Holinka-Miklós 7/3, Danalache 11, Istók 1, Sós, Lénárt 2, Ardelean 2, Bölöni 8. Edző: Ljubomir Kolarević.

A forduló másik mérkőzésén a Bukaresti Rapid hosszabbítás után 92–88 nyert a Marosvásárhelyi VSK otthonában. A Sárga csoport állása: 1. Marosvásárhely 31 pont (12 győzelem/7 vereség), 2. Rapid 29 pont (11/7), 3. Nagyvárad 26 pont (11/5), 4. KSE 26 pont (8/10), 5. Alexandria 21 pont (3/15), 6. Agronomia 20 pont (3/14). A KSE február 21-én 18 órától fogadja az Agronómiát a 2. fordulóból elhalasztott találkozón.