Idegenben hengerelt a Sepsi–SIC

Idegenben hengerelt a Sepsi–SIC Sport

Értékes győzelmet könyvelt el múlt csütörtökön a Sepsi–SIC, amely fennállása során először nyert idegenben a női kosárlabda Európa-kupában. Zoran Mikes csapata ezt követően, szombaton már a Nemzeti Ligában hengerelt.

A zöld-fehér mezesek a Luleå BBK vendégeként 81–74 (21–17, 20–22, 12–21, 21–21) arányban diadalmaskodtak Svédországban a csoportkör harmadik körében. Csapatunk legjobb játékosa a Luleå BBK elleni mérkőzésen Natalie Butler volt, aki 26 perc alatt dupla-duplát jegyzett. A center 14 ponttal, 13 lepattanóval és 2 blokkal vette ki részét a megérdemelt sikerből. Luleå: Ponturo 8/6, Hiedeman 29/6, Jovanović 14/6, Nystrom 3, Slaughter 11. Cserék: Nnamaka, Södersten, Erlnadsson, Ekh 7/3, Karamovic, Vesterberg 2, Baltkojiene. Vezetőedző: Seth Robin Arne Sandberg.

Sepsi-SIC: Kelley 14, Pasic 9/3, Mandache 8, Gödri-Părău 8/3, Givens 14. Cserék: Demeter, Orbán, Mîrne-Nagy, Vucetic 4, Topuzovic 10/3, Kovács, Butler 14. Vezetőedző: Zoran Mikes.

Az E jelű négyes első helyét a hibátlan Artego Bydgoszcz foglalja el, míg a Zoran Mikes irányította együttes két győzelemmel és egy vereséggel a továbbjutást érő, második helyet foglalja el.

Nem sok idő jutott a pihenésre, ugyanis a csütörtöki, svédországi párbaj szombaton már a bajnokságban volt jelenése a négyszeres bajnoknak. Ez semmiféle gondot nem okozott a címvédőnek, magabiztosan érvényesítették a papírformát a sereghajtó Alexandria otthonában, a Nemzeti Liga 6. körében.

A Sepsi–SIC jól kezdte a mérkőzést, sorozatban 7 pontot szerzett, amire a házigazdák csak a 3. percben tudtak válaszolni Viorela Voicu révén. A jobb játékerőt képviselő sepsiszentgyörgyiek a folytatásban is kezükben tartották az irányítást, bár az első negyed viszonylag kiegyensúlyozott játékot hozott. Zoran Mikes vezetőedző a tapasztaltabb játékosokat pihentette, így a nemzetközi porondon kevesebb játéklehetőséget kapó fiatal kosárlabdázók több percet tölthettek a pályán. A zöld-fehérek támadásban és védekezésben is jobbak voltak, így a szünetre 27 pontos előnyt építettek ki (55–28).

A Sepsi–SIC kosáréhsége a harmadik negyedben sem csitult, a 36. percben Kovács Renáta szerezte a háromszéki gárda 100. pontját. Az utolsó tíz percben a fáradtság rányomta bélyegét a házigazdák játékára, mindössze 6 egységet jegyeztek, végül a címvédő 65 ponttal bizonyult jobbnak náluk 114–49 (25–19, 30–9, 33–15, 26–6). A Sepsi–SIC a papírformát igazolva minden mutatóban ellenfele fölé nőtt, úgy, hogy a keret minden játékosa eredményes volt!

Alexandria: Voicu 14, Mazilu 7, Mihai 8/6, Horlea 7, Cucu 4. Cserék: Crăciunescu 2, Jianu, Radu Măgureanu, Botorogeanu 3, Bota 2, Mărgărit, Fieresteanu 2. Vezetőedző: Mădălin Piperea.

Sepsi-SIC: Orbán 17, Topuzovic 17/3, Mandache 5/3, Gödri-Părău 3, Givens 7/3. Cserék: Kelley 14, Cătinean 12, Mîrne-Nagy 10, Vucetic 10, Kovács 13/6, Butler 6. Vezetőedző: Zoran Mikes.

A zöld-fehér mezesek november 7-én, csütörtökön ismét az Európa-kupában bizonyíthatnak, ugyanis 19 órától az éllovas Artego Bydgoszcz ellen lépnek pályára a Sepsi Arénában.

További eredmények a Nemzeti Liga Keleti csoportjából: Agronomia Bukarest – Brassói Olimpia 70–80, Phoenix Konstanca – Târgovişte 55–76. A Nyugati csoportban: Marosvásárhelyi Sirius – Szatmárnémeti VSK 48–105.