Hátrányból győzött az OSK

Hátrányból győzött az OSK Sport

Zsinórbeli második győzelmét aratta a bajnokságban a Sepsi OSK, pénteken hátrányból fordítva 2–1-re nyert a Dinamo vendégeként a labdarúgó I. liga 21. fordulójának nyitányán. A végén emberelőnyben játszó sepsiszentgyörgyiek nyerőembere a csereként beállt Goran Karanovic volt, aki két perc alatt eldöntötte a találkozót.

Egy órányi játékot követően a fővárosi kirakatcsapat szerezte a találkozó első gólját a csapatkapitány Dan Nistor révén, aki egyébként nem sokkal később, a 72. percben a kiállítás sorsára jutott. Az emberelőnybe került sepsiszentgyörgyiek a csereként pályára lépő Karanovic találataival két perc alatt fordítottak, a svájciszerb támadó Salli, illetve Dimitrov pontos beadásait fejelte mindkétszer közelről a hálóba.

„Küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, nehéz pályán, szélsőséges időjárási körülmények között játszottunk, viszont a legfontosabb, hogy nyertünk. A második félidőben lankadt a figyelmünk, emiatt gólt kaptunk, azonban Dan Nistor kiállítása után ismét erőre kaptunk, sikerült a labdát földön tartanunk, kijátszani szélekre, és hatékonyan beadni, amiből két gól is született.

A játékvezetői döntést nem kívánom kommentálni, mert nem az én csapatomat érte hátrány miatta. Karanovic az elmúlt időben kevesebbet edzett, így nem kapott annyi lehetőséget, ám egy olyan labdarúgó, akire számítok, ezúttal pedig nagyszerűen szállt játékba, bizonyítandó, hogy nem csak a kezdő tizenegy számít, hanem mindenki, aki pályára lép. Örülnünk kell ennek a győzelemnek, majd megnézzük, hogyan állnak a játékosok fizikailag, és koncentrálunk a következő mérkőzésre, de semmiképp nem gondolunk a felsőházi rájátszásra, két lábbal a földön kell maradnunk” – nyilatkozta meccs után Leo Grozavu vezetőedző.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 21. forduló: Bukaresti Dinamo – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (0–0). Gólszerzők: Nistor (60.), illetve Karanovic (76., 78.). A forduló további eredményei: Academica Clinceni – FC Botoşani 1–1, Jászvásári Politehnica – Medgyesi Gázmetán 1–2, Krajovai U – FC Voluntari 2–1. A Chindia – Hermannstadt és a Viitorul – FCSB találkozók tegnapi lapzártánk után zárultak. A Kolozsvári CFR – Astra Giurgiu mérkőzést ma 20 órától rendezik. A 22. forduló programja: FC Botoșani – Dinamo (december 19., csütörtök, 20 óra), Astra Giurgiu – Academica Clinceni (december 20., péntek, 17.30 óra), Medgyesi Gázmetán – FC Viitorul (december 20., 20.30 óra), FC Hermannstadt – Jászvásári Politehnica (december 21., szombat, 14.30 óra), FC Voluntari – Kolozsvári CFR (december 21., 20 óra), Sepsi OSK – Chindia Târgoviște (december 22., vasárnap 17 óra), FCSB – Krajova (de cember 22., 20 óra).<<