Élvonalban folytatja az OSK

Élvonalban folytatja az OSK Sport

Szombaton játszotta utolsó mérkőzését a II. ligában az élvonalba jutást már korábban bebiztosító Sepsi OSK labdarúgócsapata, amely 1-1-es végeredményt követően osztozkodott a pontokon a vendég Mioveni-el. A mérkőzés előtt a Székely Légió tartott erődemonstrációt, parádésan végigmasírozva a városon, de a kilencven perc alatt is kitettek magukért, a megszokott rigmusok mellé ezúttal pirotechnikai eszközökkel is készültek a drukkerek. Folytatás az I. ligában!

A Sepsi OSK az utolsóelőtti fordulóban Resicabánya felett aratott 1-0-s sikerével már bebiztosította helyét az első osztályban, ennek megfelelően a Mioveni elleni zárómeccs csupán presztízskérdés volt a csapat számára. A lelátókon minden eddiginél több néző volt szemtanúja a II. ligás búcsúnak, több mint négyezren szurkoltak teli tüdőből az újoncként bravúros feljutást kiérdemlő Sepsi OSK-nak, a hangulatot bármely élvonalbeli csapat megirigyelhette volna.

A tét nélküliség nem érződött a pályán, a piros-fehér mezesek voltak veszélyesebbek, az OSK végig irányított, ám hiába alakítottak ki helyzeteket, a vezetést nem tudták megszerezni a mieink az első félidőben. Hadnagy, Manole és Huiban próbálkozásait nem kísérte siker, így 0-0-ról fordultak a felek. Szünet előtt bejelentették, hogy a szenegáli válogatott középpályás, Issa Thiaw újabb három évre aláírt a piros-fehérekkel, a mérkőzésen sárgalapos eltiltását töltő közönség-kedvenc díszkört tett meg a szurkolók előtt, akik kitörő tapsviharral köszöntötték.

A második játékrészben is a Sepsi OSK kapta el jobban a fonalat, többször is zavarba hozva a vendégvédelmet, ám sem a csereként beállt Ene, sem az ollózással próbálkozó Hadnagy, sem a fejes-specialista Damian, sem a távoli bombával operáló Iovu nem tudta megtréfálni Sima kapust. A 79. percben aztán megtört a jég, Huiban beadását Hadnagy Attila fejelte hálóba. Mint utóbb kiderült, a csapatkapitány szerezte meg a piros-fehérek első (2016. augusztus 8-án Brassó ellen) és utolsó másodosztályos gólját is, a kettő közt pedig még 26 alkalommal volt eredményes a gólgyáros. A végjátékban kiegyenlített a vendégcsapat, de ez a lényegen semmit sem változtatott: a Sepsi OSK első másodosztályos szezonját a második helyen zárta, így Háromszéknek először lesz képviselője a román élvonalban!

A 2011-ben alapított Sepsi OSK a bajnokság egyik meglepetéscsapataként 71 pontot összegelt a 34 mérkőzésen, 21 győzelem és nyolc döntetlen mellett mindössze öt alkalommal szenvedett vereséget. A piros-fehérek támadóalakzata a harmadik legerősebb volt a pontvadászatban (62 gól), de a védelem is brillírozott, csak a győztes Juventus kapott náluk kevesebb gólt (29).

A lefújás után kezdődött az igazi fieszta, pazar hangulatban ünnepelt mindenki: a játékosok, a klubvezetés és a szurkolók vállvetve tették emlékezetessé a sporttörténelmi sikert. Diószegi László tulajdonos élete legszebb napjának nevezte a szombatit, és megígérte, nemcsak „látogatóba” készülnek az I. ligába, hanem hosszabb távra szeretnének berendezkedni az élvonalba, ahol a 10–11. helyeket tűznék ki célul, és mindenekelőtt azt szeretnék, ha a szurkolók büszkék lehessenek kedvenc csapatukra. Az ünneplésnek még nincs vége, szerdán 19 órától Edda koncerttel és tűzijátékkal folytatódik a parádé.

Sepsi OSK – CS Mioveni 1-1 (0-0).

Gólszerzők: Hadnagy (79.) / Năstăsie (86.).

Vezették: Ionuţ Coza (Cernica), Florian Alexandru Vişan (Galac) és Daniel Vlase (Slobozia Conachi).

Sepsi OSK: Niczuly – Burlacu, Ursu, Damian, Olteanu, Mitra (Chiş 78.), Minciună (Ene 46.), Huiban, Manole, Greu (Iovu 12.), Hadnagy. Edző: Suciu Valentin.

Mioveni: Sima – Alexe, Traşcu, Burnea, Stoica, Neagoe, Mîrzeanu, Florescu (Cioc 86.), Vintilă (Alin Popa 73.), Năstăsie, Rădescu (Neacşu 86.). Szakmai igazgató: Florin Marin.

A 38., utolsó forduló többi eredménye: Bukaresti Juventus – Resicabánya 3-0, Szatmárnémeti Olimpia – Dacia Unirea Brăila 7-0, Academica Clinceni – CS Baloteşti 1-1, Dunărea Călăraşi – Foresta Suceava 3-0 (meg nem jelenésért), CS Afumaţi – Brassói FC 2-1, Aradi UTA – Chindia Târgovişte 2-2, Temesvár és Nagyvárad állt.