Bravúros pontszerzés Galacon

Bravúros pontszerzés Galacon Sport

A Kézdivásárhelyi SE labdarúgó­csapata nagyot hajrázva értékes döntetlent ért el szombaton Galacon, az éllovas Oţelul vendégeként, a III. liga 8. játéknapján. Az egy pont értékét növeli, hogy több mint harminc percet emberhátrányban játszott a kék–fehér mezes csapat, ilyen körülmények között sikerült kiegyenlíteniük és pontot menteniük idegenben. Az Oţelul immár a harmadik listavezető – a Lieşti és Szászhermány után –, amely megbotlik a kézdiek ellenfeleként.

Kissé megilletődötten kezdett a KSE az egykor szebb napokat megélt Oţelul otthonában, a tapogatózó játék nem sok helyzetet eredményezett az első játékrészben. A hazaiak elszántabban jöttek ki az öltözőből szünet után, és egy kézdi védelmi megingást kihasználva megszerezték a vezetést Ibeh révén. A kézdivásárhelyiek helyzetét tovább nehezítette, hogy alig pár perc múlva Gajdó Gothárd a kiállítás sorsára jutott, így emberhátrányban szaladtak a kiegyenlítés után.

Gazda József edzőjátékos inspiráltan cserélt a félidő derekán, a beálló saját nevelésű fiatalok lendületet és elszántságot vittek a játékba, egyre több céhes városi támadást bontakoztatva ki. A kitartó próbálkozásoknak a 89. percben lett meg az eredménye, ekkor a KSE gólzsákja, Babei egyenlített ki.

– Gratulálok a fiúknak, nagy odaadással küzdöttek, és mindent megtettek a kiegyenlítésért. A legnagyobb öröm számunkra az, hogy a saját nevelésű fiataljaink remekül szálltak be a játékba, és segítettek az egy pont megszerzésében. Emberhátrányban szereztünk egy pontot, még akkor is, ha az ötperces hosszabbítás nyolc percig tartott, és nem csak férfias küzdelem folyt a pályán. Véleményem szerint jó erőnlétünknek köszönhetően kerekedtünk az ellenfél fölé – értékelt meccs után Gazda József edzőjátékos.

Végeredmény: Galaci Suporter Club Oţelul – Kézdivásárhelyi SE 1-1 (gólszerzők: John Ibeh 49., illetve Alin Babei 89.). Kiállítva: Gajdó Gothárd (62.). KSE: Bunduc – Stanciu (Bukur 60.), Tankó, Păun, Gajdó T. (Erős 85.), Gazda, Gáll (Albu 63.), Ştefănescu, Boricean (Rancz 65.), Gajdó G., Babei.

A másik két székely csapat fele­más eredményt ért el, a feljutásért küzdő FK Csíkszereda az egy hónappal ezelőtti, kupában elszenvedett vereség után a bajnokságban is kikapott a Bákói Aerostar otthonában (3-0). A szombaton épp Kézdivásárhelyre látogató Székelyudvarhelyi FC, megszakítva három meccs óta tartó vereségsorozatát, 2-0-ra győzte le idegenben az Avântul Valea Măruluit.
A 8. forduló eredményei: Bákói Aerostar–FK Csíkszereda 3-0, Galaci Metalosport–Sporting Lieşti 0-11, Szászhermány–Románvásár 1-2, Székelyudvarhelyi FC–Avântul Valea Mărului 2-0 (gsz: Izet Ajrullahu 5., Ribarics Roland 35.), Foksány–Paşcani 2-1, Radóci Bucovina–Sănătatea Darabani 2-1, Barcarozsnyó áll.