Röviden
Kovászna megyei történések, események pár mondatban.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Benczédi Zsófia eddig Sepsiszentgyörgyön szolgált gyakorló segédlelkészként, onnan érkezett Barótra püspöki kinevezéssel. Az unitarius.org honlap adatai szerint Benczédi Zsófia 2021-ben végezte a kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet unitárius karát, a Hargita megyei Bencédről származik. Késmárky Miklós, Székely László, Kiss Károly, Kiss Alpár és Molnár Imola után ő lesz az egyházközség hatodik lelkésze.
Molnár Imola lelkész Brassóba távozott. Kiss Alpár nyugalmazott lelkésztől származó történeti adatok szerint a baróti unitárius egyházközség az Unitárius Egyház egyik legfiatalabb gyülekezete. 1821-ben mindössze 3 unitárius élt Baróton, 1984-ben pedig, Kiss Alpár lelkész hivatali idejének kezdetekor az egyházközség lélekszáma 534 volt, ebből 382-en laktak Baróton. A 2011-es népszámlálás adatai szerint az unitáriusok a város összlakosságának 16%-át alkották, szemben a 46%-nyi reformátussal és a 29% római katolikussal. A baróti unitárius templom 1990–1995 között épült. A baróti unitárius egyházközség hivatalos önállósítása 1938-ban történt, addig mint leányegyházközség szerepelt a nyilvántartásokban.