Közösen formáljuk a jövőt – közösséget épít a MindFormers Sepsiszentgyörgyön (X)
Mi lenne, ha egy rendezvény nem csak kikapcsolna, hanem bekapcsolna? Sepsiszentgyörg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az eset 2022 februárjában történt: az akkor még tízéves Áronra iskolából hazafelé menet támadt rá több – egy helyi állatorvos tulajdonában levő, felügyelet nélkül hagyott – kutya a Farm utcában. Sérülései olyannyira súlyosak voltak, hogy a gyermek két hónapig tartó kórházi kezelésre szorult.
Az ügyben 2025. március 17-én döntött alapfokon a sepsiszentgyörgyi bíróság: az ebek gazdáját az ember elleni kutyatámadás megelőzésének elmulasztása miatt három év szabadságvesztésre ítélték, négy évre felfüggesztve. A vádlottól ugyanakkor elkobozták a támadásban részt vevő kutyákat is.
Az elsőfokú ítélet ellen az állatorvos, valamint a kisfiú és édesanyja is fellebbezett, végül 2025. július 30-án jogerős ítélet született. Ennek értelmében a brassói ítélőtábla megemelte az erkölcsi kártérítést összegét.
A jogerős ítélet szerint a vétkesnek ki kell kifizetnie:
Továbbá 400 ezer lej értékben zár alá vette a vádlott vagyonát, így biztosítva, hogy a család megkapja a megítélt kártérítést akkor is, ha azt pénzben nem fogja tudni kifizetni.
Áron 2022-ben édesanyjával és testvérével együtt a sepsiszentgyörgyi Farm utcában lakott. A harmadik osztályos tanuló a város másik felén lévő iskolába járt, naponta gyalog tette meg az utat: másfél órát oda, és ugyanennyit vissza. Az akkori sajtóbeszámolók szerint családja nehéz sorsú, de a szomszédok kedves kisfiúként ismerték. Áron minden nap elsétált az állatorvos háza mellett is, amelynek udvarán – gazdáik távollétében – nyolc kutya volt szabadon engedve.
Három évvel ezelőtt, február 15-én, délután három óra körül a fiú iskolából tartott hazafelé, amikor az elítélt udvaráról, a kerítés alján található résen keresztül két fox terrier kijutott az utcára, és rátámadt. Hamarosan további öt kutya – köztük egy afrikai oroszlánkutya – is követte őket.
Az ebek letépték a fiú ruháit, összeharapták, és mintegy 50 méteren keresztül vonszolták egy gyümölcsösön át az utcához közeli mellékútra. A gyermek meztelenül, súlyos sérülésekkel feküdt a földön, amikor a vádlott és felesége hazaérkezett – olvasható a ReJust jogi portálon.
A házaspár a gyermeket a csomagtartóba fektette be, majd hazavitte, lemosta, megpróbálta ellátni a sebeit, betakarta és csak ezután hívták a mentőszolgálatot. A mentősök súlyos állapotban találták a kisfiút, aki az orvosszakértői jelentés szerint életveszélyes sérüléseket szenvedett, és csaknem 60 napig tartó kórházi kezelést igényelt.
A testén maradandó hegek keletkeztek. A hír az egész várost megrázta, a történtek után több adománygyűjtést is szerveztek, a helyi lapok akkori tudósítása szerint ennek köszönhető, hogy a háromtagú család elköltözhetett a Farm utcai, áram és ivóvíz nélküli házból.
Képünk illusztráció.
Fotó: Borbély Fanni