A medvék és a varjak okozták a legtöbb kárt Háromszéken
A Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság legutóbbi jelentése a mezőgazdaságot ért...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A komor, hűvös idő ellenére közel száz megemlékező gyülekezett Eresztevényen szerdán délután. Ki népviseletben, ki koszorúval a kezében vonult át a Benke-kúria udvaráról Gábor Áron felújított síremlékéhez. A rendőrség fokozott jelenléte végigkísérte a ünnepi megemlékezést, biztosítva ezzel a rendkívül forgalmas országút szélén gyülekező tömeget.
A megemlékezőket, köztük Juhász Imrét, Magyarország Alkotmánybíróságának elnökét, valamint Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnökének képviselőit, Komáromi Katalin elnöki főtanácsnokot és Bodó Erika elnöki tanácsnokot Nagy Zoltán köszöntötte.
A történész felelevenítette a tüzérőrnagy életét, majd a síremlék történetét, amelyet először 1892-ben állítottak fel, de az eredeti elképzelések szerinti befejezése csak 2024. július 2-án, Gábor Áron halálának 175. évfordulóján valósult meg. Ekkor került rá a kis méretű ágyú a műemlék tetejére.
A műemlék mellett húzódó kopjafaliget létrehozását tíz éve kezdeményezték. „A nyáron számlált 63 kopjafakatona mostanra kibővült. Balázs Antal nyugalmazott tanító és Váry O. Péter újságíró kezdeményezésére ma újabb kopjafákat állítunk, amellyel megtelik a 2014-ben megálmodott Emlékezés erdeje” – mondta beszédében Nagy Zoltán. Több mint húsz kopjafát avattak fel, amelyeket a jelenlévők nemzeti színekben pompázó szalaggal fűztek át.
Az avatást követően Csomós László, Bereck község plébánosa és Dénes Szabó Levente eresztevényi református lelkipásztor megáldották a kopjafaerdőt és a megemlékezőkkel közösen mondtak imádságot. A síremléknél koszorúkat helyezett el többek között Komáromi Katalin elnöki főtanácsnok és Bodó Erika elnöki tanácsnok Sulyok Tamás köztársasági elnök nevében, továbbá Juhász Imre, a Magyar Alkotmánybíróság elnöke és Dolhai István főkonzul, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője.
A szentivánlaborfalvi Székely István Dalkör kíséretében elhangzott a székely és magyar himnusz, majd az egybegyűltek rendőri kísérettel vonultak vissza a Benke-kúriába, ugyanis az ünnepi megemlékezés folytatódott.
Köszöntőt mondott Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, majd Juhász Imre és Komáromi Katalin is. Felszólalt továbbá Puskás Bálint Zoltán nyugalmazott alkotmánybíró, máltai lovag is, valamint Balázs Antal fafaragó, Váry O. Péter újságíró és a Gábor Áron Emlékbizottság elnöke, ugyanakkor Vitályos Lajos, Maksa község polgármestere is.
Fotó: Tuchiluș Alex