Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Elvettek 1232 napot az életéből

Elvettek 1232 napot az életéből Kovászna megye

Minden eljárást megszüntetett az ügyészség Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester ellen. Az ügyészség négy év után arra a következtetésre jutott, hogy az elöljáró, akinek terhére eredetileg a fél büntetőtörvénykönyvet felhozták, nem követett el semmi törvénytelenséget. A polgármester, akit 2016. február 17-én a világ összes tévéállomásának kamerája előtt, hangos bilincscsörgések közepette vitt el az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA), most annyit sem kapott, hogy „elnézést”.

A DNA 2014-ben indított eljárást egy számvevőszéki ellenőrzés nyomán, amely azt állította, hogy az Európai Fejlesztési Bankkal (BERD) megkötött szerződés szerinti útfelújítás utáni karbantartás törvénytelen, és nem felel meg az eredeti célnak.

A polgármester lakását hajnalban megszállta a készenléti rendőrség, bevitték Bukarestbe, és egy hétórás kihallgatás után hazaengedték. Hatvan napra eltiltották hivatala gyakorlásától, nem kommunikálhatott munkatársaival, nem hagyhatta el az országot. 19 alkalommal citálták be a bukaresti DNA-hoz, 119 alkalommal kellett bemennie a sepsiszentgyörgyi rendőrségre. 47 személyt hallgattak le „nemzetbiztonsági mandátummal” az ügyében (plusz azokat, akikkel ez a 47 személy kapcsolatban állt), a lehallgatási jegyzőkönyvek 11.427 oldalt tesznek ki. Antal Árpád elmondta: ha nem volna tragikus, akár viccnek is jó lenne, hogy ebbe beletartozik Kelemen Hunor és a felesége közötti beszélgetés is, és az az SMS is, amit Tamás Sándorral váltott, ami annyiból állt, hogy OK. A jegyzőkönyvvezető nem mulasztotta el megjegyezni, hogy a „kommunikáció magyar nyelven történt”.

A telefonlehallgatásokon túl, lehallgatták az irodáját, az autóját, otthonát és folyamatosan „együtt élt” a „kékszeműekkel”, hisz benne van a jegyzőkönyvben, hogy ebédel és hogy „most rendelnek”, „most esznek”.

– Nyilvánvaló, hogy ez nem Antal Árpádról szólt, hanem arról, hogy valakiknek érdekében állt, hogy ez a város ne fejlődjön, itt az emberek ne éljenek nyugodtan, megpróbálták – és részben sikerült – megfélemlíteni nemcsak a politikai vezetőket, hanem az önkormányzat munkatársait, az egész erdélyi magyar közösséget. Ezzel a folyamat nem zárult le. Az élet nem lesz könnyebb, csak másképp lesz nehéz – mondta a polgármester, aki köszönetet mondott azoknak, akik hittek benne, akik tudták, hogy ártatlan, akik támogatták, akik imádkoztak érte.

Hirdetés
Hirdetés

Tamás Sándor megyetanácselnök azt vetette fel, hogy vajon „ki adja vissza ezt az elrabolt időt, a megsemmisült neuronok millióit?”, és emlékeztetett: rekordidő alatt 550 helyett több mint 10.000 aláírás gyűlt Antal Árpád indulásához a választásokon, ami azt jelenti, hogy „a szentgyörgyiek kiálltak polgármesterük mellett”.

Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke kifejtette: a törvény előírja, hogy bárki ellen lehet, akár nemzetbiztonsági mandátumot kérni, lehallgathatják hat hónapot, aztán akárhányszor meghosszabbíthatják ezt újabb és újabb hat hónapokkal, majd, amikor a folyamatot lezárják, értesíteni kell az érintettet, hogy ezért és ezért, ennyi és ennyi ideig lehallgatták.

– Semmilyen értesítést nem kaptunk. Ha tehát jóhiszeműen feltételezzük, hogy csupa törvénytisztelő ember dolgozik a „túloldalon”, akkor azt jelenti, hogy a lehallgatásoknak nincs vége – állapította meg Kelemen Hunor, aki hozzátette: „ijesztő és elszomorító”, hogy a román hatóságok továbbra is „nemzetbiztonsági kockázatként” tekintenek a romániai magyar vezetőkre, a romániai magyarokra általában.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2019. július 25., 19:49
    ÉRTÉKELÉS: 1

    TULAJDONKÉPP AZ UTCA NÉVTÁBLÁJA ÉS A FÉNYKÉPEZNI VAGY BETÉRNI TILOS TÁBLÁK MIND „nemzetbiztonsági kockázatként” tekinteTTek, NEHOGY MÁR EGY KÖZÖSSÉGÉÉRT KIÁLLÓ SZEMÉLY NE LENNE KOCKÁZAT. TALÁN A KORÁBBI HUNYORKÁKRÓL MOST MAJD KIDERÜL, HOGY ÓVATOSAK VOLTAK, NEHOGY GYANÚBA KEVEREDJENEK A NEMZETSÉG TERHÉRE. SEMMI SEM KIZÁRT.