November végén a GDP 44,4 százalékára nőtt a román államadósság
Tavaly november végén a GDP 44,4 százalékára nőtt a román államadósság a 2019 végén jegyzett 35,3 százalékról – közölte csütörtökön a pénzügyminisztérium.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
– Jelenleg a két ipari parkban 18 aláírt szerződésünk van, ezek nagy része az egyes számú „IFET” parkban lévő csarnokokra illetve területekre szól, közel négyhektárnyi terület talált gazdára – tudtuk meg az igazgatótól.
Ha a cégek típusait nézzük, széles skálán mozognak, hiszen autóipartól, élelmiszeripar, fém és papírmegmunkálásig mindig megtalálható. Erre a célra létrehoztak egy interaktív térképet (map.investintargusecuiesc.ro), ahol lehet követni, hogy mely cégek és mivel foglalkoznak az ipari parkokban.
– Az ipari parkban a szerződések szerint minimum 160 új munkahelynek kell létrejönnie, ezekből közel 80 már be van töltve. De emellett vannak olyan vállalkozások, amelyeknél a már meglévő alkalmazottjaik dolgoznak tovább, így több mint száz ember dolgozik, és hamarosan ezek a számok nőni fognak – véli Szöllősi Tamás.
Az igazgatótól azt is megtudtuk, a legnagyobb gondot a pályázati rendszerek okozzák. Több szerződés azért nem kötődik meg, mert a vállalkozó nem nyerte meg a pályázatot, és így nem mer belevágni.
– Nekünk egyetlen bevételi forrásunk jelenleg a bérekből származik, és annak is csak a felét tarthatjuk meg a törvény szerint, a többi az önkormányzatot illeti.