Nehéz idők jönnek a hiteleseknek!
Több ezren kérték eddig az átállást a jelzáloghitelesek esetében alkalmazott hat hón...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az áramszolgáltatók minden havi számla mellé kiküldik az árajánlatot, amelyből ki kell választani az adott háztartásnak a legmegfelelőbbet, majd a dokumentumot vissza kell küldeni az áramszolgáltatónak, vagy leadni annak ügyfélfogadó irodájában. A január óta bevezetett villamosáram-árliberalizáció értelmében a fogyasztónak joga van szolgáltatót váltani, és kiválasztani azt, amelyik számára legmegfelelőbb árat kínálja. Bár közel fél éve él a lehetőség, a 9 millió romániai háztartási fogyasztó kevesebb, mint felének van szabadpiaci szerződése, hívta fel a figyelmet Nagy-Bege Zoltán.
Az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság alelnöke szerint a fogyasztók 30 százaléka már az elmúlt év végén a liberalizált piacról vásárolta az energiát, és az új szerződést aláíró fogyasztók száma áprilisban elérte az egymilliót. Ez azt jelenti, hogy havonta több mint 250 ezer új szerződést írtak alá az áramszolgáltatóknál, ami óriási munkát jelent a szolgáltatóknak, akik „a határaikat feszegetik”. „Tévedések így is becsúsznak” – mutatott rá Nagy-Bege, aki szerint a hatóság folyamatosan ellenőrzi a szolgáltatókat. Ha látják, hogy nem tudnak eleget tenni a nagyszámú igénylésnek, át kellene csoportosítaniuk a meglevő munkaerőt vagy új alkalmazottakat felvenniük, annál is inkább, hogy a határidő közeledik. A hatóság alelnöke szerint viszonylag kevés fogyasztó választott új szolgáltatót, tehát aláírtak egy új szabadpiaci szerződést, de a régi szolgáltatójuknál maradtak. Szerinte kompromisszumos megoldás lehet, hogy ebben az időszakban maradnak a fogyasztók a régi szolgáltatójuknál, majd utána akár minden hónapban is kereshetnek új szolgáltatót.