Mágnesei lehetnek az egészségügyi és oktató személyezetnek a kovásznai szolgálati lakások
Egy év múlva Kovászna városa az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánt hat s...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A felszíni vizekből mobil öntözőrendszerekkel történő locsolás már tíz éve működik Háromszéken, leginkább a sepsiszentgyörgyi Szépmezőn, Kézdivásárhely környékén, illetve a Feketeügy mentén – tudtuk meg Könczei Csaba képviselőtől, gazdasági szakembertől.
Most meg kell újítani az erre vonatkozó engedélyeket, és mivel időközben megváltoztak az idevágó jogszabályok, a gazdák pedig egyre nagyobb számban igénylik az öntözési lehetőséget, a Kovászna megyei önkormányzat az AgroSic egyesületen keresztül siet a segítségükre. Az egyesület kijárja az öntözéshez szükséges jóváhagyásokat, és elvégezteti a szükséges tanulmányokat, amelyeket a gazdák külön-külön úgysem tudnak megcsináltatni.
Ezeknek a lépéseknek a végeredménye az lesz, hogy a megyében legalább 200-an tudják majd pontosan, honnan és milyen időintervallumokban, milyen szivattyúkapacitással használhatják a felszíni vizeket locsolásra, anélkül, hogy a környezet károsodna. Az elhasznált vízmennyiségért természetesen fizetnek a megyei vízügyi hivatalnak.
Korábban éppen az önkényes és törvénytelen megoldások, a rendszertelenség, valamint az egyes vízfolyások túlterhelése (azaz túl sok víz elvonása) jelenthetett környezeti veszélyt. Ennek elkerülésére most, amikor nem 40, hanem 200 gazda fog öntözni, fokozottan kell figyelni.
„A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön a megye termőföldjeinek öntözhető felülete” – közölte Könczei Csaba. Hozzátette, a gazdák a megye minden régiójából, minden fórumon és formában jelezték neki, hogy lépni kell, mert egyre nehezebb gazdálkodni.
Fotó: Tuchiluș Alex