Ki a magyar?
Közírók álláspontja, véleménye közérdekű kérdések, gondok kapcsán.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az utóbbi egy-két évben már settenkedett a valós esély, megmutatkoztak olyan jelek, hogy talán-talán Pjongcsang csenghet a magyar aranytól. Előbb Miklós Edit tett csúcstámadó kijelentéseket, majd – a másodszori sérülése után – kizárólag a rövid pályás gyorskorcsolyázókra irányult a figyelem, hiszen a magyar-kínai fivérek már többszörös Európa- és világbajnokok.
Arra viszont nem sokan gondolhattak, hogy éppen a váltó, vagyis egy csapat lesz majd a hős. Liu Shaolin Sándort emlegették az 500 méteres vagy 1000 méteres táv arany-, illetve éremvárományosaként, ez nem jött össze. Öccsének, Liu Shaoangnak még annyira sem. De az egyéni kudarcok, félkudarcok nem letörték, hanem megedzették a fiúkat. Két társukkal, a „veterán” Knoch Viktorral és Burján Csabával káprázatosan ügyes, magabiztos, higgadt, taktikus döntőt futottak az 5000 méteres, 45 körös távon.
Nem álszerénység, a csapat tagjai nem tartották kifejezetten esélyesnek magukat az aranyra, a négyes döntőben érmet szerettek volna, aztán arany lett belőle! Az olimpiára való kijutásuk hajszálakon múlott, a döntőbejutást bravúrként élték meg, és ezek után jött a kellemes meglepetés. Magyarok millióinak szereztek örömet!
Meglepő, hogy a román sajtóban elvétve találni a magyar téli olimpiai aranyról szóló híreket, vagy – ajaj! – méltatásokat, de az anyaországi támogatással működő erdélyi magyar sajtóorgánumok némelyike is közömbösen tálalta a magyar aranysikert. Az pedig bántó tájékozatlanság, hogy erdélyi magyar internetes felületeken „honosított, de a magyar nyelvet megtanuló, szépen beszélő” kínai gyorskorcsolyázókról olvashatunk.
Az igazság az, hogy a két Liu fiú Magyarországon született, édesanyjuk kifejezetten csinos, kedves, fiatalos szőke magyar hölgy, a neve Szabó Szabina. Az édesapa valamikor Kínából érkezett Budapestre, a kettőjük házasságából született a két világklasszis sportoló, akik a kínai kitartás és a magyar őserő ötvözői, ahogyan Szabina fogalmaz. A fiúk Kínát és Magyarországot is hazájuknak tekintik, de magyar színekben sportolnak. A szülők elváltak, az édesapa jelen volt két fia pjongcsangi történelmi sikerének helyszínén.
Ez és a sátoraljaújhelyi gyerekorvos lemondására való reakció az elmúlt évek negatív kampányának az eredménye…