Az online oktatásról
A hír szent, a vélemény szabad – az olvasói levelek tartalma nem föltétlenül tükrözi...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Ha hiszik, ha nem, az alábbi eset egy iskolában esett meg, s nem is akármikor, hanem még az átkosnak nevezett korszakban. Ennek felidézése esetleg összehasonlításul is szolgálhat mai cselekményekre, olyan szemszögből nézve, hogy nem mindig a gyávának, lekenyerezhetőnek vélt csoportok bizonyulnak megalkuvóknak, meghunyászkodóknak.
Történt egyszer, valamikor a múlt század nyolcvanas éveiben, hogy az egyik nagy létszámú iskolában szigorúan megbüntették az egyik tanulót. Akinek, illetve a szüleinek történetesen nagy pártfogói voltak a megye és a város élén állók körében. Megindult a küzdelem a büntetés visszavonásáért. Azaz nem is küzdelem volt ez, hanem utasítások egymásutánisága. Akkor még élt annyira a demokrácia, hogy – lehet, a látszatért, de – megint összehívták a tantestületet, mert a pedagógusi közgyűlés döntött az elmarasztalásról, tehát annak kellett döntenie a felfüggesztéséről is. És mit hozott a sors? A pedagógusok nem adták fel és meg magukat, kitartottak eredeti döntésük mellett.
Azt mindenki sejtette, hogy ezt amúgy nem lehet simán megúszni, de mindenki vállalta az elkerülhetetlent. És az akkori igazgató vállalta, hogy bizonyára kitörik a nyakát. Úgy is történt. Nemsokára leváltották. Ám a becsülete nem csorbult. Lehet, még az ő leváltását kezdeményezők is kalapot emeltek előtte.
Ne firtassuk, melyik tanintézetről van szó, mert én úgy hiszem, sokfelé megtörtént ilyesmi. Hogy most? Remélem, most is. Még annak dacára is, hogy a tanintézetek megleckéztetése, pedagógusok megalázása eléggé gyakori.
Nos, lehet, nem is vetettem volna ezt papírra, ha nem vált volna gyakorlattá, hogy egyik-másik önkormányzat szembemegy önmagával, és ha kell, akár felszólítás nélkül is cselekszik, esetleg maga kezdeményezi például névtáblák levételét, kicserélését. Sajnos, erre volt már példa! És most immár szerencsére arra is, hogy szilárd kitartással olyasmit lehet elérni, ami már-már elképzelhetetlennek tűnt. Ami történt Gyergyószentmiklóson a Városháza elnevezés körül, akár követésre méltónak tekinthető. Bizonyítva látszik immár, hogy a végsőkig érdemes, el kell menni!
Csak kevés hozzá a civil kurázsi.