Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Negyvenhatodik hely?! Ez a száraz valóság!

Bukaresti szakírók többségének vélekedése szerint a román olimpiai küldöttség (101 sportoló, néhány tartalék és a stábtagok) tokiói mérlege nem tekinthető meglepetésnek. Az egy arany, három ezüst ugyan az utóbbi 69 esztendő leggyengébb olimpiai szereplése, de már a rajt előtt is sejteni lehetett, sokkal többre még a legderűlátóbbak sem számíthattak.

A prosport.ro hírportál rámutat, hogy Romániát mindegyik szomszédja megelőzte az éremtáblázaton. Az észrevételt kiegészítve, íme a térség országainak rangsora: Magyarország 6-7-7, Szerbia 3-1-5, Bulgária 3-1-2, Ukrajna 1-6-12, Románia 1-3-0. Megelőzte Romániát Koszovó (2-0-0), Bahama (2-0-0), Katar 2-0-1), Uganda (2-1-1), Üzbegisztán (3-0-2) stb., stb. A négy érem megegyezik a riói számmal, ám négy évvel ezelőtt két bronz volt, egy ezüst és egy arany. Akkor négy sportág (vívás, tenisz, birkózás, evezés) „hozta” a négy érmet, most kettő (evezés, vívás). Érdekesség, hogy Ana Maria Popescu Rióban aranyérmes volt a csapattal, most ezüstérmes egyéniben. Az idei éremtáblázaton a Venezuelával holtversenyben 46. helyezett Románia megelőzte például Szlovákiát (1-2-1), Ausztriát (1-1-5), Portugáliát (1-1-2), Finnországot (0-0-2) stb., az éremszerzők listáján 93 ország szerepel. Az érmek számát illetően néhány országot előzne, de néhány ország jobban áll (India 7, Ausztria 7, Azerbajdzsán 7, Hongkong 6, Egyiptom 6, Indonézia 5, Kolumbia 5, Dominikai Köztársaság 5). 

Az említett hírportál szerint a riói és tokiói olimpiai mérleg külön-külön és együtt is tökéletes tükörképe annak, hogy Romániában állam- és kormányszinten milyen fontosságot tulajdonítanak az élsportnak. Megjegyzendő, jól mutatja az áldatlan helyzetet az is, hogy a Tokióban legsikeresebb evezés (1 arany, 2 ezüst) szakszövetségi főtitkára a sportág anyagi csődjéről panaszkodott a minap. Szintén beszédes helyzetkép és jövőkép az a kisebbfajta botrány, ami az Ana Maria Popescu vívódöntője és ezüstérme kapcsán kirobbant. A kiváló sportolónő a sikermámor helyett azonnal a siralmas anyagi háttérről beszélt, és az olimpiáról hazatérve nem fogadta Novák sportminiszter kézfogását, epésen megjegyezve, azt remélte, a tárcavezető a vívók felkészülését szolgáló 5 millió lejes költségvetési kiutalás számlájával várja a reptéren. A prosport.ro cikkírója nem felejti el ismételten méltatni az éremtáblázaton 15. helyen található (6-7-7) Magyarország kormányának példás sportfejlesztési stratégiáját. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2021. augusztus 10., 16:24
    ÉRTÉKELÉS: 1

    Sajnos ez az orszag rengeteg „seben verzik”, a penzeket nehol (ertsd sokfele) szorjak fejetlenul, meg mashova nem jut. Nincs semmi kovetkezetesseg, terv.
    Minden sportagat kellene nepszerusiteni, hogy legyenek merkozesek, sport esemenyek es a jegyekbol es a sponzoroktol begyujtott penzbol, tudjak a sportag oroszlan reszet financirozni. Peldakeppen Kovaszna megye magan cegeknel dolgozo emberek 75%-nak a fizetese, az orszagos minimalber kornyeken mozog, fizetes emelesrol szo sincs, de ellenben a megyei tanacs 25%-al novelete a kulonbozo sportagak segitseget. Ez valahogy nem helyes, a szegeny emberek adojabol noveljuk a jobban kereso emberek „jovedelmet, munkaviszonyat”? Es meg az emberek fel sem haborodnak, szova sem teszik. De hogy is mondta Cezar, mi kell az emberknek? Meg mindig mukodik a mondasa.