Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Merre tart a romániai sürgősségi ellátás?

Szomorú tény, hogy a sürgősségi ellátás már-már a végét járja. Egyre több a beteg, egyre több a megoldásra váró gond a sürgősségi osztályokon és kórházakban. Ez nem panasz, ezek tények, és ez érvényes az ország bármelyik sürgősségi osztályára.

Miért nem választják a sürgősségi szakot az orvosok? Mert nagyon nehéz, túl sok a beteg, és a nap bármelyik órájában életbevágó döntést kell hozni. Túl nagy megpróbáltatás az, hogy hetente 2–3 halálesettel szembesülünk – ezt nem lehet megszokni, hiszen mi is emberek vagyunk. Ritkán kérik ki a véleményünket, inkább „felsőbb” utasításokat kapunk, pedig sok hasznos dolgot tudunk, ami esetleg javítana, enyhítene a helyzeten.

Mindennap veszélybe kerül az életünk: sok a fertőzési lehetőség, a testi és szóbeli agressziónak mindennap áldozataivá válhatunk a sokszor türelmetlen hozzátartozók részéről. Az alkoholistáktól is állandóan rettegni kell, mert hangoskodnak, nem beszámíthatóak, arról nem is beszélve, hogy zavarják a munkánkat. Állandó gondot jelent az is, hogyan küldjük tovább az infarktusos, sérült betegeket, mert Kovászna megyének egy orvosa van a mentőkre.

Sajnos a lakosság se érti meg sokszor, hogy semmisségekkel ne zavarja a munkánkat. Számítani kell arra is, hogy amikor a sürgősségre megyünk, várni kell akár négy órát is. Ez idő alatt mi tesszük a dolgunkat, tehát legyenek ránk, a szolgálatban levő személyzetre tekintettel…

Előfordulhat, hogy nemsokára nem lesz, akire panaszkodni, mert a fizetésemelés nem oldotta meg a súlyos orvoshiányt!

Dr. Gál Anna, Sepsiszentgyörgy

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2018. június 27., 16:14
    ÉRTÉKELÉS: 2

    Akkor a viszontlatasra es remelhetoen sikerul jobb korulmenyeket talaljon egy elonyosebb munkakorben.Tudja mit ? Az Ön eseteben az enyemben es masokeban is meg szerencse hogy nem kotelezo olyan munkahelyen dolgozzunk,ahol nehezek a korulmenyek,nem talaljuk oromunket, elhivatottsagunkat munkankban es amikor ugy gondoljuk valtoztatunk: Igen valtoztathatunk,abban az esetben amikor ugy erezzuk egy munka nincsen rank szabva. Szerencsere jokor szulettunk , nincsenek haboruk, jarvanyok ,ehseg sincs,ugyhogy …szabadok vagyunk.

  • User
    Dátum: 2018. június 27., 21:19
    ÉRTÉKELÉS: 18

    Jó néhányszor olvastam már a doktornő nyilatkozatait és mindig az az érzésem támad ha baj lesz velem csak hozza ne kerüljek.Megkeseredett, belefáradt,beleunt személy benyomását kelti aki a legtöbbször siránkozik a betegek miatt.Elhiszem hogy vannak kellemetlen esetek is,azt is hogy fenyegetik Önöket, nem vonom kétségbe DE azzal nem tudok egyet érteni hogy idézem ” a lakosság se érti meg sokszor,hogy semmisségekkel ne zavarja” Önöket.Az aki a sürgősségre megy az nem azért megy oda mert otthon unatkozik éppen, hanem mert úgy érzi segítségre van szüksége.Hogy ez zavarja a doktornőt? Hát keressen nyugalmasabb állást,nem is tudom ennyi siránkozás után miért van még mindig ott.Hogyan bízhatok meg Önben ha ilyen nyilatkozatokat tesz? Hogyan bízzam Önre az életemet ha Ön úgy gondolja az semmiség? Talán a hozza álláson is el kellene gondolkodni, de mit tegyen az a beteg aki nem engedheti meg a magánorvost akkor amikor beteg és járóbeteg rendelőben heteket vagy hónapokat kell várnia? Normális hogy akkor akar kezelést kapni amikor beteg és nem amikor helyrejött vagy esetleg elpatkolt.Nevetséges, hogy amíg az állatorvosnál akkor vizsgálják meg ez állatot amikor beteg és akkor végeznek analíziseket amikor beteg addig az ember heteket kell várjon és összegben hasonló a kétféle orvos.
    Hagyni kellene a siránkozást a fizetésekkel, hol írja elő hogy egy orvosnak gazdagnak kell lennie? Ha köteleznék a frissen végzett orvosokat hogy miután az állam pénzén ingyen tanult hat vagy nyolc évet ugyanennyit dolgozzon a rendszerben mielőtt elhagyná az országot vagy fizesse meg a költségeket és soha többet ne dolgozhasson itt.
    Sajnos az emberek meghalnak, egyre fiatalabbakat ér a halál de senki sem megy jószántából a sürgősségre meghalni. hogy boszantsa a doktornőt.Ha olyan a szakma hozza kell szokni vagy mást választani ahol nincs veszteség.Tudom nehéz lehet feldolgozni de van szaksegítség ha kell és mivel gondolom nincs nagy kötődés a betegekhez nem hiszem hogy nagyon megrázná.Sajnos meg kell ismételjem, nem érzem azt így a sorokon keresztül hogy a doktornőt nagyon érdekelnék e betegek.Ha nem így van akkor a sorokban van a hiba és elnézést kérek az érzéseimért meg a benyomásért.

  • User
    Dátum: 2018. június 27., 21:49
    ÉRTÉKELÉS: -9

    Ismerem a doktornőt és tanusítom, nagyon is törődik a betegekkel. Éppen ezért teszi szóvá a hiányosságokat. Gondoljuk el, egy asztalos, egy sofőr, egy ügyvéd, egy kereskedő hogyan reagálna, ha munkavégzés közben óbégatók, szitkozódók, önjelölt kibicek nyaggatnák. Nem kívánom hogy bárki oda kerüljön, de kíváncsiságból menjen be egy órára a sürgősségire, nézze meg, hogyan folyik ott sokszor a munka. Én láttam vértől csöpögő ruhás személyzetet rohangálni és hallottam orvosnőt- másikat! -felkiáltani: meg kell bolonduljon az ember!

  • User
    Dátum: 2018. június 28., 8:19
    ÉRTÉKELÉS: 15

    Jaj, megint ez a fehérnép! Egyebet se csinál, csak panaszkodik. Ő nem tudta, hogy mivel jár a sürgősségi ellátás, amikor odakerült? Szerinte egészségesen kellene a kórházba menni, mert úgy látszik zavarják a betegek. Na, az ilyen orvosok miatt nincs becsülete az egészségügynek.

  • User
    Dátum: 2018. június 28., 22:07
    ÉRTÉKELÉS: -5

    „Canada … with 26 per cent reporting that they’ve waited four hours or more to be seen in the emergency department. ” Vagyis Kanadában a statisztika szerint a páciensek 26 százaléka négy órát vagy többet várt a sürgősségin, amíg megvizsgálták. Pedig Kanada nem Sepsiszentgyörgy. Brassóban a 4-5 óra eléggé megszokott dolog.