Magyar sporthétvége csalódásokkal

A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapat negyedik helyen végzett a Bajnokok Ligája kölni döntő tornáján, miután az elődöntőben 33–31-re veszített a lengyel Lomza Vive Kielcével szemben, majd a másnapi bronzmérkőzésen, 34–34-es döntetlen és 7 méteres dobások után szintén veszített a német THW Kiellel szemben is. A döntőt hosszabbítás és 7-es dobások után nyerte a HC Barcelona a Kielce ellen. A katalán csapat az utóbbi évtized legeredményesebb férfi kézilabdaklubja Európában, és nyilván a világon, 2011 óta idén negyedszer lett BL-győztes, még kétszer volt döntős, kétszer harmadik, egyszer negyedik. Az első csapat, amely megvédte BL bajnoki címét.

A görögországi Kréta-szigeten vasárnap befejeződött az U18-as strandkézilabda világbajnokság. A magyar válogatott az elődöntőig minden mérkőzését megnyerte, ám az elődöntőben veszített Hollandiával szemben, majd a bronzmérkőzésen is kikapott Lengyelországtól. Mindkét mérkőzés nyerhető volt, azaz lett volna. A vb-döntőt az a spanyol válogatott nyerte, amely a középdöntőben veszített a magyar válogatottal szemben.

A törökországi vívó Európa-bajnokság egyéni versenyszakaszában egyetlenegy magyar érmes sincs, ez fanyar meglepetésnek számít. A budapesti vizes világbajnokságon hétfő délutánig nem volt magyar érem, noha igaz, a ténylegesen esélyes versenyzők még nem döntőztek. Hosszú Katinka 7. lett egykori sikerszámában, a 200 méteres vegyesúszásban, így egyelőre nem tűnik valószínűnek, hogy ezen a világbajnokságon megszerzi a századik érmét (kizárólag csak az olimpiai, valamint felnőtt vb- és Eb-sorozatokat számítva).

A férfi röplabda Ezüst Európa Liga budapesti elődöntőjében: Magyarország – Románia 0–3 (20, 19, 20). A magyar csapat a bronzmérkőzést is elveszítette (2-3) Észak-Macedóniával szemben, míg a román válogatott a döntőben 3–2-re legyőzte a finn válogatottat, és szép sikert ünnepelhetett. A sorozatban nem vettek részt Európa legjobbjai, amelyek az elit csoporthoz tartoznak.

Ettől a héttől kezdődően a magyar női és férfi vízilabda-válogatottak mérkőzései kerülnek fókuszba, mindkét nemzeti csapat éremért száll medencébe a budapesti vizes világbajnokságon. Szerdán megkezdi szereplését a magyar U20-as kézilabdacsapat is, amely a szlovéniai világbajnokság egyik aranyesélyese.