Jók a számok…

A Sepsi OSK talán sokaknak csalódást okozott az elmúlt szombati 2–2-vel. Nemcsak azért, mert 2 gólos vezetésről lett döntetlen, hanem azért is, mert egy győzelem elvileg kegyelemdöfés lett volna az üldözőknek, nagyon valószínű, hogy a 6. helytől hátrafelé már nem kellene túlságosan tartani egy csapat esetleges előzésétől sem. A 2–2 azonban azt jelenti, öt-hat csapat továbbra is közvetlen ellenfélnek számít a rájátszást érő 3–6. helyek egyikének megszerzéséért (azt számítva, hogy az élen lévő első kettő előnye tekintélyes). Szurkolóknak, játékosoknak, csapatvezetőknek higgadtnak kell maradniuk, a 2–2 fikarcnyit sem rontott a kitűzött célok elérésének esélyén. A járványhelyzet és nézőhiány miatt a korábbinál kisebb a különbség a hazai és idegenbeli mérkőzések között, a Sepsi habitusát ismerve, kamatostul hozhatja „kintről” az itthon elhullajtott 2 pontot. Idegességre, pánikra semmi ok, Isten őrizz!

A táblázat azt mutatja, a Sepsi OSK teljesen megérdemelten foglalja el a negyedik helyet. Ezt több mutató is megerősíti. „Csak” 19 forduló számadatait vizsgáljuk, mert a 20. hétfőn este fejeződik be a Chindia–CFR mérkőzéssel. (Egy CFR-győzelem jó szolgálatot tenne a háromszéki csapatnak.) A Sepsi OSK 19 forduló után 32 ponttal állt a negyedik helyen, 3 ponttal előzve a Clincenit, 4 ponttal a Chindiát. Ha innen kezdődne a rájátszás, így állna az első 6 csapat: FCSB 21 pont, CFR 21, Craiova 18, Sepsi OSK 16, Clinceni 15, Chindia 14. Milyen közel a bronz! Ezért lényeges minél nagyobb pontszámmal belépni a felsőházba, tehát nemcsak a bejutás fontos. A szerzett (lőtt, fejelt) gólok tekintetében a Sepsi OSK fölényes második (31), a kapott gólok (18), illetve a védekezés szempontjából négy csapat előzi, és egy csapattal (FCSB) azonos, a gólaránya harmadik legjobb (plusz 13), a győzelmek számának (8) alapján negyedik helyen áll 19 forduló után, vereség (3) csak egynek van kevesebb (2), a döntetlenek tekintetében (8) a második (a Clinceni-vel azonos). Érdekesség, hogy a 20. forduló után már 9 a döntetlenek száma, ami első hely lenne a Viitorullal holtversenyben, csakhogy a Viitorulnak vasárnap 10 lett. Mindegy, csak ne jöjjenek döntetlenek zsinórban, mint a „László-korszak” idején!