Nekik remi, nekünk semmi
Közírók álláspontja, véleménye közérdekű kérdések, gondok kapcsán.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Azt hittem, már nem érhet meglepetés, ami a román tanügyben uralkodó állapotokat illeti, hiszen jól emlékszem, miként figyeltük hétről hétre az újabb híreket, amikor annak idején érettségire készültem. Utolsó percben hoztak változtatásokat, amelyek akkor eget rengetően fontosnak tűntek.
„Az én időmben” persze még nagy jelentőséget tulajdonítottunk az érettséginek, az érettségi jegynek. Aki az iskolánkban megbukott (az esetleges puskázás stb. ellenére), mert akkor is akadtak olyanok, az mélyen szégyellte magát, és azt a néhány nevet bizony az egész város emlegette pár napig. Ma már ez is nehéz lenne, hiszen kis túlzással fele-fele a sikeresen vizsgázók és a bukottak aránya.
Én naivan azt gondoltam, mire az én gyerekeim készülnek belépni ebbe a „szép” rendszerbe, minden egyenesbe jön. Annak rendje és módja szerint, nagy reményekkel beírattuk a lányomat az előkészítőbe, csak hogy jöjjön a hideg zuhany: nem dönthetünk sem arról, hogy ki legyen majd a tanítója/tanítónője, sem arról, hogy egy osztályba kerül-e bár egy-két pajtással, akit az óvodából ismer, és ugyanazt az iskolát választották.
Idéntől sorsolni fognak, mondták, mivel sok a visszaélés, „elit” osztályokat raknak össze mesterségesen, nem elég „diverzifikált” a közösség. Érteném is ezt a szempontot, mégis azt gondolom, ennyi döntési szabadság megilletne szülőként, hiszen nem mindegy, kire bízom a hatévesen még igencsak sérülékeny gyerekemet.
Na de mindez kismiska ahhoz képest, ahogyan most állunk: nem csak a fentieket lengi be sűrű homály, azt sem tudjuk, egyáltalán lesz-e, kezdődik-e iskola. Még a végén melengethetjük a keblünkön a porontyokat, elmerülhetünk velük a betűk, számok világában. Csak arra vagyok kíváncsi, ezt hogyan tesszük majd meg az állásunk mellett, mert valamiből mégiscsak élni kell, még ha botcsinálta tanítónők leszünk is…
Kovács Enikő, Kézdivásárhely