2021-ben tovább gyorsulhat a Föld forgása
Az előrejelzések szerint 2021-ben tovább gyorsul a Föld forgása, így az idei év még ...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A BMJ Global Health által online közzétett tanulmányban a kutatók a március 21-ig feltöltött, legszélesebb körben megtekintett koronavírussal kapcsolatos angol nyelvű videókat vizsgálták a platformon, és megdöbbentő eredményre jutottak – írta a BBC.
Az ismétlődő, az egy óránál hosszabb, valamint a releváns audio- vagy vizuális tartalmakat nélkülöző videók kiszűrése után 69 anyagot vizsgáltak, melyek közül 19-nél állapították meg, hogy téves vagy félrevezető információkat közöltek.
A videókat az alapján értékelték, hogy kizárólag tényszerű információkat tartalmaznak-e a vírus terjedéséről, a betegség tüneteiről, a megelőzésről és a lehetséges kezelésekről. A vizsgálat kimutatta, hogy a kormányhivatalok által feltöltött anyagok szignifikánsan jobban teljesítettek, mint a más forrásokból származó tartalmak, ezzel szemben azonban sokkal kevesebben is nézték meg.
A kutatók ezt azzal magyarázták, hogy a kormányzati szervek és az egészségügyi szakértők ugyan jó minőségű, pontos információkkal ellátott tartalmakat töltöttek fel a videómegosztóra, de azok gyakran nehezen érthetők voltak, és hiányzott belőlük a YouTube-sztárok és a népszerű vloggerek vonzereje.
A megtévesztő videókat összességében több mint 62 millió alkalommal tekintették meg.
A YouTube kijelentette: folyamatosan dolgozik a káros dezinformációk terjedésének csökkentésén.
„Elkötelezettek vagyunk abban, hogy releváns és hasznos információkat nyújtsunk ezekben a kritikus időkben, ideértve az hiteles tartalmak növelését, a káros és téves információk terjedésének csökkentését, valamint az információs panelek bemutatását” – közölte a videómegosztó, hozzátéve: az Egészségügyi Világszervezet által továbbított adatok elősegítik az álhírek leküzdését.
(hirado.hu)