Kutatás: a koronavírus vakcinák biztonságosak az állapotos nők számára
Az állapotos nők koronavírus elleni védőoltásának fontosságát hangsúlyozták brit orv...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Olyan baktériumok élnek a tehenek gyomrában, amik segítenek feldolgozni ezt az anyagot. Kutatók a Frontiers in Bioengineering and Biotechnology című folyóiratban megjelent tanulmányukban most arra jutottak, hogy az enzimek, amiket ezek a baktériumok termelnek, akár a szintetikus poliészterekben található kötéseket is képes lebontani.
Arra jutottak, hogy az enzim képes lebontani például egy PET-palackot, de a kérdés az, hogy vajon ipari mértékben, esetleg másféle műanyagok ellen is be lehet-e vetni ezeket a baktériumokat.
Ehhez arra lenne szükség, hogy úgy módosítsák ezeket a mikroorganizmusokat, hogy anélkül termeljék a szükséges enzimeket, hogy egy tehén gyomrából kelljen begyűjteni őket. A kutatók már elő is álltak egy futószalaggal, amivel szintetikus textilekre szabadítják rá a különböző enzimeket, így a textil hiába tartalmaz többféle műanyagot, a végén mindenképp lebomlik.
Nagyjából 25,8 millió tonna műanyagszemetet halmoztunk fel, aminek nagyjából 15 százaléka poliészter.
(Telex.hu)