Vírusölő maszkot fejlesztett ki egy francia vállalkozás
A koronavírus ellen is hatékony vírusölő egészségügyi maszkot fejlesztett ki egy fra...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Bob Diachenko, biztonsági szakértő szerint az adatcsomag december 4-19. közt volt elérhető bárki számára a neten, több hackerfórumon is letölthető fájlként terjesztették. A letöltőfájlt tartalmazó oldal azóta elérhetetlenné vált. Az érintett felhasználók jelentős része amerikai.
Diachenko szerint a kiszivárgott adatokhoz vélhetően a Facebook API-jának sebezhetőségén keresztül férhettek hozzá az elkövetők, vagy úgynevezett illegális „scrapinggel”, ami a profiladatok összegyűjtését jelenti. Ezzel a módszerrel könnyedén leszedhetőek egy profil publikus információ, úgy mint a reakciók, lájkok, hozzászólások, illetve a profiloldalon megadott adatok. A scrape-elés ugyan sérti a Facebook irányelveit, de nem kell túl nagy szakértelem az elvégzéséhez, főleg ha adott felhasználó nem igazán használja a láthatósági beállításokat.
Ugyan ezek még nem bankkártya-adatok, jelszavak, vagy más kifejezetten érzékeny információk, de Diachenko szerint a csomagban fellelhető adatok hasznosításával az érintettek a szokásosnál több gyanús, adathalász célzatú üzenetet kaphatnak a csalóktól, ami növeli annak esélyét, hogy érzékenyebb adataikat is ellopják a jövőben.
A telefonszámok, e-mail címek felhasználásával a kiberbűnözők fejlettebb támadásokat indíthatnak.
A szakember tanácsa szerint érdemes a profilunkon posztolt tartalmak láthatóságát csak az ismerősi körünkre korlátozni, illetve a beállítások közt az Adatvédelem pont alatt beállítani, hogy e-mail cím, telefonszám alapján ne vehessék fel velünk mások a kapcsolatot, és a keresőmotorok listáiban se jelenjen meg profilunkra mutató hivatkozás.
A Facebook egyelőre nem kommentálta a hírt.
(24.hu)