Majdnem megkétszereződött a leégett fák mennyisége a világon húsz év alatt
Világszerte majdnem megkétszereződött a legégett fák mennyisége az elmúlt húsz év al...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Olaszországban a diagnosztizált fertőzöttek 60 százaléka férfi, és a COVID-19-ben elhunytak 70 százaléka is férfi – az Olasz Nemzeti Egészségügyi Intézet adatai szerint. De Dél-Koreában, ahol a diagnosztizált fertőzöttek között több a nő, mint a férfi, a betegségben elhunytak 54 százalékát adják a férfiak.
Deborah Birx, a Fehér Ház koronavírus-járvány kezeléséért felelős koordinátora közben arra figyelmeztetett, hogy Olaszországban igen aggasztó az a tendencia, hogy a halandóság a férfiak között kétszer nagyobb mint a nőknél, és nem csak az idősek körében, hanem minden korosztálynál.
Sarah Hawkes, a University College London globális közegészségüggyel foglalkozó professzora, egyben a Global Health társelnöke ennél is tovább megy: a napokban közölt felmérésekre hivatkozva azt állítja, hogy minden országban, ha nemek szerinti bontásban nézzük a mortalitást, a betegek halálozási aránya 10% és 90% -kal is magasabb lehet, ha férfiakról van szó.
Március első hetében a WHO és kínai tudósok által nyilvánosságra hozott adatok alapján a fertőzésgyanús esetekre nézve a nők esetében 1,7%, a férfiak esetében viszont 2,8% volt a halálozási arány, a fertőzést biztosan elkapóknál viszont már 4,7% a férfiak és 2,8% volt a nők esetében a halálozási mutató, még úgy is, hogy a fertőzések számát nézve nagyjából egyenlő a megbetegedő nők és férfiak száma.
Abban a kutatók többnyire egyetértenek, hogy a nemek közti eltérést az okozhatja, hogy a férfiak között magasabb a dohányzók és a rendszeres, krónikus alkoholfogyasztók száma, illetve náluk gyakoribbak a krónikus egészségügyi problémák (például szívbetegségek, diabétesz), ráadásul a nők immunrendszere többnyire erősebb.
(Euronews)