Magánfejlesztésű űrrakéta indul Új-Zélandból
A közeljövőben kerül sor a CAPSTONE névre hallgató műhold felbocsátására – sok szemp...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Leonardo Amaral a brazíliai Campo dos Amarais-i csillagvizsgálóból figyelte meg az aszteroidát. Az amatőr kutató 2019-ben kapott 8500 dolláros támogatást a The Planetary Societytől, hogy fejlessze távcsövét, úgy tűnik, az összeg máris megtérült. Amaral a szervezet földközeli objektumok felfedezésével, megfigyelésével és jellemzésével foglalkozó projektben vesz részt.
Bár a 2020 QU6 nem jelentett fenyegetést bolygónkra, a hasonló aszteroidák észlelése és monitorozása rendkívül fontos feladat. Bruce Betts, a The Planetary Society vezető kutatója szerint a médiában egyre többször találkozni olyan hírekkel, melyek alapján objektumok haladnak el a Föld közelében. Ennek oka az, hogy egyre több ilyen aszteroidát ismer a tudomány.
A szakértők úgy tartják, hogy a legalább 1 kilométer széles földkörüli objektumok 90 százalékát már felfedezték, a kisebb aszteroidákat azonban rendkívül nehéz észrevenni. 2013-ban például az oroszországi Cseljabinszk felett robbant fel egy objektum, súlyos anyagi károkat okozva, és több mint ezer embert sebesítve meg. Az új felfedezés azt igazolja, hogy hiába találták már meg a nagy aszteroidák többségét, még mindig képesek meglepetést okozni.
(natgeo)