Először alkottak tudósok „szintetikus embriót”
Az izraeli Weizmann Kutatóintézet munkatársai azt találták, hogy egérőssejteket „rá ...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A Filter egy magyar fejlesztésű hírgyűjtő platform, ahol témák szerint válogathatnak a felhasználók, hogy mi érdekli őket a leginkább. A számukra legkedvesebb témákat kedvencekké tehetik, és attól a ponttól értesítéseket is kaphatnak, ha egy új cikket csatoltak a csoporthoz. A cikkek más forrásokból lesznek bemásolva, vagyis egy link segítségével érhető el az eredeti írás. A Filter oldalán található cikkek hivatkozásai viszont lehetővé teszik azt, hogy azok az emberek, akik véleményüket, észrevételüket kívánják megosztani másokkal, megtehessék könnyedén. Vigyázat! Kulturált körülmények között szabad vitázni az adott témával kapcsolatban!
Az emberek szeretnek többet, mást látni a tények mögé
Az összeesküvés elméletekről szóló cikkeket foglalja magába az a téma, amely a második lett a magyar felhasználók között. Bizonyos közvélemény kutatások eredményei alapján elmondható, hogy a magyarok harmada hisz az egyes összeesküvés elméletekhez tartozó témakörökben. Ilyen téma például az ún. chemtrail elmélet, ahol az emberek többsége azt a nézetet vallja, hogy repülőgépekből szándékosan permetezik az embereket, vagy hogy a védőoltásoknak káros következményei vannak, amiről a nagyhatalmak nem szólnak semmit.
A téma kulcsszavai, amikre érdemes rákeresni a következők: titkos társaságok, háttérhatalmak, világkormány, kémek, szervezetek, titkos csoportok. Ezen kulcsszavak beírásával a Filter olvasói elkezdhetik kihámozni az igazságot a cikkek közül. Vannak pro és kontra érvvel íródott, egyazon témát felvonultató írások is a kategórián belül, de bárki, bármit is olvasson, nem kell mindent elsőre elhinni, érdemes alaposan utánajárni a Filter felületén.
Időnként sikerül rácáfolni az elméletekre
Az egyik legérdekesebb korszak, ami a magyarokat leginkább foglalkoztatta a második világháború, majd az azt követő hidegháborús időszak. A korszak kiragadott érdekes emberei, akikről sokan olvasnak például Rudolf Hess, aki Adolf Hitler jobbkeze volt, és úgy gondolják néhányan, hogy a nürnbergi pert követő börtönbüntetés alatt már egy dublőr ült a helyén. Ezt az elméletet mostanában egy DNS vizsgálat cáfolta.
Az oldalon olyan cikkekről is olvasni lehet, ahol azt ecsetelik, hogy a Moszad hogyan vadászott éveken át Josef Mengelére, majd hogy úszta meg az elfogását a háborús bűnös. Talán azért, mert ügyesen bujkált? Tán mert a Moszad nem is akarta elkapni?
Nagy népszerűségnek örvendenek azok a cikkek, melyek a CIA hidegháborús kütyüiről értekezik: lőfegyverként is működő zseblámpa, fenékbe rejthető túlélőkészlet.
Örökzöld sláger az is, hogy vajon tényleg járt-e ember a Holdon? Vagy hogy tényleg Jurij Gagarin volt az első űrutazó, vagy voltak előtte olyan kozmonauták, akik nem tértek vissza soha a Földre?